שתף קטע נבחר

הסתיימה השביתה במפעלי ים המלח

בהסתדרות אומרים כי העובדים, שהשביתו את המפעלים במשך כחודש וחצי, יקבלו תוספות של מאות שקלים לשכרם. יו"ר הוועד אדמונד לנקרי ימשיך להיות מעורב באופן חלקי בניהול המפעל

השביתה במפעלי ים המלח הסתיימה היום (ד') והעובדים חוזרים לעבודה מלאה. זאת, לאחר שיו"ר ההסתדרות עופר עיני נכנס לתמונה וקידם את המשא ומתן מול עקיבא מוזס, יו"ר קבוצת כימיקלים לישראל. השביתה נמשכה כחודש וחצי, מאז תחילת ינואר. 

 

בהסתדרות אומרים כי ההנהלה חתמה היום על הסכם עם ועד עובדי המפעלים לפיו ישולמו להם תוספות שכר גדולות בהיקף כולל של כ-200 מיליון שקל במשך חמש השנים הבאות. מחישוב שערכנו עולה כי עובד ממוצע יקבל תוספות שכר שיגיעו ב-2017 להיקף כולל של כ-17 אלף שקל לשנה, כלומר, כ-1,500 שקל לחודש.

 

זאת, למרות שהנהלת הקבוצה טענה שוב ושוב במהלך השביתה כי מדובר בעובדים ששכרם גבוה ועומד בממוצע על כ-20 אלף שקל לחודש.

 

עוד אומרים בהסתדרות כי ההנהלה הסכימה גם כי "זחילת השכר" - הסכמי העלאת השכר הקבועים - שנהנים ממנה עובדי המפעל הוותיקים, תחול גם על עובדי דור ב'.

 

בנוסף על הדרישה להעלאת שכר, דרשו העובדים גם לשמור על מעמדו של יו"ר הוועד, אדמונד לנקרי, כמנהל בכיר בפועל במפעלים. ההנהלה התנגדה לכך אך בהסתדרות טוענים כי נמצאה פשרה, במסגרתה לנקרי יוכל להמשיך להיות מעורב בהחלטות שנוגעות לזכויות עובדים במפעל, כמו ההחלטה להעביר עובדים ממתקן למתקן.

 

מהנהלת המפעלים נמסר: "הנהלת מפעלי ים המלח הגיעה להבנות עקרוניות עם מועצת העובדים בנוגע להסכם העבודה החדש, ולפיכך הסכימו הצדדים על חזרת העובדים למתכונת עבודה סדירה. הסכם העבודה החדש הינו לחמש שנים והוא יחליף את ההסכם הישן שהיה לארבע שנים. ההסכם כולל בנוסף להעלאת שכר העובדים גם שקט תעשייתי מוחלט למשך כל התקופה, והישגים להנהלה בתחומים ניהוליים".

 

מנכ"ל כיל דשנים ומפעלי ים המלח, דני חן, בירך על סיום השביתה ואמר: "אנו גאים בעובדים ומשוכנעים שהעובדים גאים במקום עבודתם. עובדי מפעלי ים המלח ייהנו משכר ומתנאי עבודה מהטובים ביותר במשק – ואנו גאים על כך".


פורסם לראשונה 16/02/2011 16:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבטלנה ברגר
מפעלי ים המלח
צילום: סבטלנה ברגר
מומלצים