שתף קטע נבחר

רב קשר בין מות קצין בכרמל לפעולותיו נגד חרדים

רעייתו של ליאור בוקר, שנספה בשריפה הגדולה, התלוננה במשטרה נגד הרב רפאל בובליל, שהזכיר כי בוקר הורה לעצור אברכים במהלך מאבק עם חילונים בפרדס חנה לפני 13 שנה. הוא ציין שהמאבק התחולל בחנוכה, ושבוקר עצמו נספה בחנוכה

נאוה בוקר, אלמנתו של תת-ניצב ליאור בוקר שנספה באסון הכרמל בעת שניסה להציל את צוערי השב"ס מהאוטובוס הבוער, הגישה היום (ב') תלונה למשטרת חדרה נגד הרב רפאל בובליל בגין הסתה. זאת, בעקבות מכתב שכתב הרב בובליל לרב של פרדס חנה, דוד צדקה, ושבו קשר בין היהרגו של תנ"צ בוקר ל"התנכלותו" לכאורה לחרדים לפני כ-13 שנה, כששימש מפקד משטרת חדרה.

 

 

בין הרב בובליל לרב צדקה יש סכסוך ארוך ימים, ובובליל טוען כי צדקה רודף זה 30 שנה התלמוד תורה והאברכים בו

שנמצאים תחת אחריותו (של בובליל - ר.ב.צ). הוא הגדיר זאת "רדיפה גדולה מהרדיפה של אנשי השמאל ומרצ".

 

הרב מדבר במכתבו על מאבק שהתחולל בפרדס חנה לפני כ-13 בעקבות הקמת שכונה חדשה, נווה רותם. בקרבתה התכוונו להקים ישיבה שתושבי השכונה החדשה התנגדו לה, ובמהלך המאבק אז התקיימו הפגנות של שני הצדדים זה נגד זה. בשיא המאבק פרצה שריפה בתלמוד תורה, והחרדים טענו כי מתנגדיהם הציתו את המקום. באותה העת פיקד כאמור בוקר על משטרת חרדה, שפרדס חנה נמצאת בתחום האחריות שלה.

 

במכתבו כתב הרב בובליל בהתייחס לאותם אירועים: "ראשי השמאל הפגינו, שיסו כלבים בילדינו, קיימו עצרות תוך כדי חילולי שבת המוניים, (השמיעו) מוזיקה ברזילאית מול בית הכנסת שלנו. ראשי מפלגת מרצ הכריזו 'צריך לדחוף כדי שהחרדים יתחפפו מפרדס חנה'. מאות שוטרים, פרשי משטרה ומסוקי משטרה נכחו בשבתות ומועדי ישראל, על מנת לגבות את כל המלחמות נגדנו, שאנו בהוראת גדולי ישראל נהגנו 'על כל גל וגל'".

 

עוד כתב בובליל במכתבו: "זאת תחת פיקודו של מפקד משטרת חדרה (בוקר), שבא לגור בשכונתנו. בשבת חנוכה תשנ"ח

הסיתו ראשי השמאל עד שנכנסו והציתו באש את התלמוד תורה שלנו בעיצומם של ימי חג החנוכה! לדאבוננו לא עשית דבר (הכוונה לרב צדקה) לכבות את האש ורקדת על הדם. בליל השריפה ניתנה הוראה על ידי מפקד משטרת חדרה שנכח במקום וגר בשכונה על מעצר אברכים, שהואשמו שהם שותפים בשריפה! הוגשו נגדנו כתבי אישום ועלילות דם".

 

הרב ממשיך וקובע: "אותו מפקד משטרה, בדיוק במלאת 13 שנה לשריפה, בשבת חנוכה, עלה קורבן עם הנשרפים בשריפה הגדולה ביערות הכרמל, תת-ניצב ליאור בוקר ז"ל, יהי רצון שנזכה לחזור בתשובה. כל דיין יושב על מִדין יחשוף את עורמתכם במעשה פתיחת הגנים והתלמודי תורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תנ"צ בוקר. נספה כשניסה לחלץ צוערים
נאוה בוקר. תלונה על הסתה
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים