שתף קטע נבחר

צילום: חגי אהרון

שלב הטיעונים לעונש: קצב התייצב לדיון

הבוקר נפתח שלב הטיעונים לעונש במשפטו של הנשיא לשעבר, שהורשע באונס. התביעה תדרוש עונש מאסר ואילו ההגנה תבקש להקל בעונש. אחיו של קצב התפללו איתו הבוקר

נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, התייצב הבוקר (יום ג') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב לשלב הטיעונים לעונשו, לאחר שהורשע באונס לפני כחודשיים. אחיו של קצב הגיעו מוקדם יותר לביתו כדי להתפלל עימו לפני הדיון. הדיון נערך בדלתיים סגורות, לעומת גזר הדין - שיהיה פתוח לקהל הרחב.

 


מנופף לשלום בכניסה לבית המשפט בתל-אביב (צילום: ירון ברנר)

 

התובעים בתיק עמלו בימים האחרונים על הכנת החומר, אחרי שבחודש שחלף נועדו כמה פעמים עם היועץ המשפטי לממשלה ועם בכירי הפרקליטות. ככל הנראה, לא יינקבו בתביעה במספר שנים מסוים שאותן יבקשו שהנשיא לשעבר יעביר מאחורי סורג ובריח, אלא יידרשו עונש מאסר משמעותי - לפי שיקוליו של בית המשפט.


משה קצב הבוקר, ביציאה מביתו (צילום: אבי רוקח)

 

מנגד, סנגוריו של קצב, יציגו לפני השופטים את הסיבות שלטענתם צריכות להביא להקלה בעונשו. הם ככל הנראה ידגישו כי חלף זמן רב מאז הוא ביצע את העבירות ויטענו שהמתלוננות אינן סובלות מפגיעה ממשית בשל מעשיו.

 

הטיעונים לעונש יימשכו בדיון אחד, וכמה שבועות לאחר מכן יינתן גזר הדין הדרמטי - שבו, ככל הנראה, נראה לראשונה בתולדות המדינה נשיא לשעבר נידון למאסר.

 

בפרקליטות צפויים להסכים לעיכוב ביצוע של גזר הדין למשך כחודש, כדי לאפשר לקצב זמן להתארגן, בשל עברו הציבורי ובהתחשבות בכך שאין חשש אמיתי שינסה להימלט מריצוי עונשו.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 22/02/2011 08:06

 

בהכנת הידיעה השתתף בועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ליד בית המשפט בתל-אביב
צילום: ירון ברנר
שב לבית המשפט, קצב
צילום: אבי רוקח
מומלצים