שתף קטע נבחר

זירת הקניות

נתניהו: הגענו באיחור לאנרגיית השמש

ראש הממשלה אמר בנאום ששודר בפני באי כנס אילת-אילות לאנרגיות מתחדשות, כי "ישראל מגיעה לתחום האנרגיות המתחדשות באיחור, אבל אנחנו יכולים להדביק את הפער". יו"ר חברת החשמל: "תם עידן החשמל הזול"

"מדינת ישראל מגיעה לתחום האנרגיות המתחדשות באיחור, אבל היא מגיעה אליהם. אנחנו יכולים להדביק את הפער ולהוביל את השינוי", כך אמר היום (ג') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנאום ששודר בפני באי כנס אילת-אילות לאנרגיות מתדשות, שמתקיים באילת.

 

הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

 

לדברי נתניהו, "יש עניין להביא לאנרגיה מתחדשת כדי לצמצם את התלות בנפט ובמדינות הנפט, ולכן אנחנו מקצים לזה הרבה כסף, כדי להביא לשינוי. אני לא יודע אם נשיג את השינוי - אבל אם כן, זה יהיה שווה להמצאת הקירור במאה ה-19. ההמצאה הזו שינתה את הכל".

 

יפתח רון טל, יו"ר חברת החשמל, התייחס גם הוא לצורך לשילוב אנרגיות מתחדשות בהיקפים גדולים במשק החשמל, ואמר כי לצד זה, יש חשיבות גדולה להתייעלות אנרגטית. עם זאת הוא הבהיר, כי "תעריף החשמל הוא זול, זול מדי. אנחנו בעידן של אנרגיות ירוקות שבו תם עידן החשמל הזול. המצב הזה, שבו החשמל מסובסד, הוא בלתי אפשרי ובלתי נסבל. לא נוכל להמשיך ולפתח את משק החשמל אלא אם נתחזק פיננסית".

 

רון טל ציין כי בתחום ההתייעלות האנרגטית והמעבר לאנרגיות נקיות יותר, ניתן להפוך כיום יחידות ייצור חשמל ליעילות יותר ב-50%, בין השאר על ידי הפיכת יחידות ייצור פחמיות (בעיקר בתחנת הכוח בחדרה - י.ד) ליחידות המופעלות בגז טבעי. "להערכתי, גז טבעי יכול להוות 80% מכלל מקורות האנרגיה לייצור חשמל במשק", אמר.

 

ראש המועצה האזורית חבל אילות, אודי גת, ניצל מצידו את פתיחת הכנס כדי להצהיר על השלמתו של השלב הראשון במכרז הסולארי באזור התעשייה בתמנע, שישתרע על פני שטח של כ-1,300 דונם. מכרז זה התעכב זמן רב, והתוכנית היא להקים בו תחנת כוח סולארית בהיקף של 60 מגוואט מותקן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין נתניהו ראש הממשלה ישיבת ממשלה כנסת
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים