שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ביניש: להעניק לעורכי דין הגנה כמו לאנשי ציבור

  בטקס לציון יובל ללשכת עורכי הדין, מחתה נשיאת בית המשפט העליון ביקורת על ההתנכלויות הגוברות לעוסקים במקצוע. יו"ר הכנסת הזהיר: המחוקקים התעייפו משמירה על הדמוקרטיה

  אחרי שנה שעמדה בסימן ההסלמה באיומים נגד שופטים, שהגיעה לשיאה בהצתת מכוניתו של שופט ובהשלכת נעל על נשיאת בית המשפט העליון, התכנסו היום (ג') בכירי מערכת המשפט בעבר ובהווה בירושלים לחגוג יובל ללשכת עורכי הדין. "עורכי הדין, בהיותם חלק ממערכת אכיפת החוק, נתונים לא אחת לאיומים ולהתנכלויות", אמרה נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, וקראה להעניק לעורכי הדין הגנה הדומה לזו של עובד ציבור: "הם זקוקים לזה יותר מתמיד".

   

  בעת האחרונה הופנו איומים גם לכמה עורכי דין בכירים. רק בחודש שעבר הוצמד למכונית בבני-ברק מטען חבלה שנועד

  לפגוע בבעל משרד לעורכי דין. איתור המטען והטיפול בו גרמו לחסימת אזור בעיר. בטקס היום אמר ביניש כי האלימות פשתה בחברה הישראלית, ועל רקע זה קראה להעניק לעורכי הדין את אותה הגנה.

   

  אל הטקס, שנערך בתיאטרון ירושלים, הגיעו בין היתר פרקליט המדינה משה לדור, היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שר המשפטים יעקב נאמן והיועץ המשפטי בדימוס מני מזוז. במהלך האירוע הוקרנו ברכות מצולמות של נשיא המדינה, שמעון פרס, וראש הממשלה, בנימין נתניהו, ששיבחו את חברי לשכת עורכי הדין על עבודתם החשובה ותרומתם למדינת ישראל כמדינת חוק דמוקרטית וליברלית.

   

  יושב ראש הכנסת, ראובן ריבלין, נאם בטקס והזהיר מפני "שחיקה מטרידה במעמד השומרים על הדמוקרטיה: הכנסת, בית המשפט העליון והתקשורת". הוא הוסיף כי "רבים בבית המחוקקים התעייפו משמירה על צביונה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

   

  שר המשפטים, יעקב נאמן, התייחס למספר הגבוה של עורכי הדין בישראל, וסיפר כי "הסיבה העיקרית לבואי למשרד היתה לעשות כמיטב יכולתי להילחם בעומס התיקים הבלתי סביר ובהתמשכות הדיונים בבתי המשפט". נאמן אמר כי "כיום כמעט שנתיים לאחר כניסתי לתפקיד, אני שמח לבשר לכם כי לאחר דיונים רבים ומורכבים, משרד המשפטים הפיץ תזכיר לתיקון חוק בתי המשפט שיסמיך את נשיא בית המשפט וסגנו להעביר תביעה לדיון בפני בוררים".

   

  לבסוף, יו"ר לשכת עורכי הדין, יורי גיא-רון, איחל ללשכת עורכי הדין כי ב-50 השנים הבאות "תישמר עצמאותו של המקצוע מפני כל החורשים לפגוע בו", וכי "לא יאפשרו פגיעה כוללת ברמה המקצועית והאובייקטיבית הגבוהה של הסדרת עריכת הדין בישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ביניש. עורכי הדין זקוקים להגנה יותר מתמיד
  צילום: חיים צח
  ריבלין. שחיקה במעמד שומרי הדמוקרטיה
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  מומלצים