שתף קטע נבחר

נתניהו למתנחלים השובתים רעב: תהליך אוסלו מת

לדברי ראש הממשלה לשעבר, אם שרון יזכה בבחירות הוא לא ימשיך במשא ומתן מהנקודה אליה הגיע ברק, אלא יסיר את כל ההצעות של ברק מעל הפרק, ויעמוד תחילה על הפסקת אש מוחלטת, שתיבחן לאורך זמן

עשרות מתנחלים מהגדה קידמו היום בהתלהבות את ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, שבא לעודד אותם באוהל שובתי הרעב בכיכר ספרא בירושלים.
נתניהו שאל לשלומם של עשרות הילדים במקום, שבאו לאוהל לאחר שהוריהם השביתו את הלימודים. הוא ביקש לברר מי מהילדים נפגע בעבר בשעה שנסע לבית הספר, ואחד מהם סיפר לו על חוויותיו כאשר זרקו אבנים לעבר האוטובוס בו נסע.
"היום כל העם יודע שקדומים היא כמו תל אביב", אמר נתניהו. "אנחנו מחויבים להגן עליכם, ואני מקווה שבקרוב מאוד נחזיר את הביטחון ותוכלו לטייל בביטחון, בשלום ובשלווה".
עשרות תושבי קדומים, שהמתינו לנתניהו במאהל, שאלו אותו מהי תשובת הליכוד למצב המדיני והביטחוני. נתניהו ענה כי הליכוד לא ימשיך במשא ומתן מהנקודה אליה הגיע ראש הממשלה, אהוד ברק. "את מה שברק הניח על השולחן, אנחנו נסיר ממנו", אמר. "הם רבים כעת על הכותל, על ירושלים. כל זה יוסר מעל הפרק. זו המשמעות הראשונה של הבחירות".
נתניהו הוסיף: "צריך להבין שתהליך אוסלו מת. הפלסטינים חיסלו את ההסכם, שהם עצמם חתמו עליו". ראש הממשלה לשעבר הציג תוכנית בת שלושה שלבים, שהיא תנאי לחידוש המשא ומתן: "עלינו לעמוד על הפסקת אש מוחלטת. התנאי השני הוא שינוי יסודי של המסר שמשדרת ההנהגה הפלסטינית לתושבים, והנקודה השלישית היא העמדת התנאים האלה במבחן לאורך זמן, לא רק שבועיים-שלושה".
"כל עוד הפלסטינים מדברים מלחמה ואנחנו שלום, לא יהיה שלום", אמר נתניהו, "רק לאחר חילופים מוחלטים של ההתנהגות והכוונות הפלסטיניות, נוכל לחזור לשולחן נקי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גילי כהן מגן
נתניהו עם המתנחלים. "קדומים היא כמו תל אביב", אמר להם
צילום גילי כהן מגן
מומלצים