שתף קטע נבחר

הממונה הזמני על ההגבלים - ד"ר שלומי פריזט

שר התמ"ת שמחון ימנה את הכלכלן הראשי של רשות ההגבלים למחליף זמני של רונית קן שתעזוב בסוף החודש. במקביל, ממשיכה ועדת האיתור בעבודתה לקראת בחירת ממונה קבוע

ד"ר שלומי פריזט, כלכלן ראשי ברשות ההגבלים העסקיים, ימונה לממונה בפועל על ההגבלים העסקיים עד למינוי ממונה קבוע במקום רונית קן – כך נמסר משרד התמ"ת.

 

 

בהודעה שפרסם המשרד נכתב כי ועדת האיתור בראשות מנכ"ל משרד התמ"ת, שרון קדמי, ממשיכה לעבוד כסדרה ותגיש בקרוב את המלצותיה לשר התמ"ת שלום שמחון. הממונה על הגבלים עסקיים, רונית קן, צפויה לסיים את תפקידה בסוף החודש וד"ר פריזט ימלא את מקומה עד להבאת מינוי חדש על ידי שר התמ"ת לאישור הממשלה.

 

ד"ר פריזט הוא בעל תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון, שני ושלישי בכלכלה מאוניברסיטת ת"א. טרם כניסתו בשנת 2008 לתפקיד הכלכלן הראשי ומנהל המחלקה הכלכלית ברשות, שימש ד"ר פריזט מנכ"ל ושותף בחברת ייעוץ פרטית.

 

בתחילת החודש דווח כי 26 אנשים הגישו את מועמדותם לתפקיד הממונה על ההגבלים העסקיים. את הנתון חשף בפני ועדת הכלכלה מנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי, שעומד בראש ועדת האיתור. הוא ציין כי בסמכות הוועדה לזמן מועמדים נוספים על פי בחירתה.

 

ועדת הכלכלה זימנה את קדמי לקבל הסברים על בחירת הממונה הבא, עקב השמועות שהמינוי מתעכב בגלל חשש למעורבות פוליטית של ראש הממשלה, שכביכול נענה לעצה של בעלי עניין לא למנות בן אדם עצמאי לתפקיד.

 

המנכ"ל קדמי הפריך את השמועות וטען שהעיכוב בעבודת ועדת האיתור נובע מבעיות טכניות הקשורות באיוש אחד החברים. הוועדה מורכבת גם מנציגי נציבות שירות המדינה, היועץ המשפטי לממשלה ואב בית הדין להגבלים עסקיים.

 

הממונה היוצאת ביקשה לסיים את תפקידה בנובמבר שעבר ולבקשת השר הקודם, בנימין בן אליעזר, הסכימה להאריך את כהונתה עד סוף החודש שעבר. לעיכוב לא היה קשר לחילופי השרים. קדמי חזר וציין כי אינו רואה שום מעורבות של ראש הממשלה או של כל גורם חיצוני אחר, הוא הדגיש כי השר החדש, שלום שמחון, ביקש ממנו לזרז את ההליך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הממונה על ההגבלים היוצאת רונית קן
מומלצים