שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מקיואן תרם את הפרס לתנועת "לוחמים לשלום"

  הסופר הבריטי העניק את כספי פרס ירושלים לתנועה פציפיסטית של לוחמים פלסטינים וישראלים לשעבר, שקוראים לסיום הכיבוש. "מקיואן בחר לקרוא בקול ברור נגד מדיניותה של ישראל"

  הסופר הבריטי, איאן מקיואן, תרם את כספי הזכייה בפרס ירושלים, בסכום של 10 אלף דולר, לתנועת "לוחמים לשלום", קבוצה של פלסטינים וישראלים שלקחו חלק פעיל במעגל האלימות באזורנו והחליטו להניח את הנשק, לקרוא לסיום הכיבוש ולהלחם יחדיו למען השלום.

   

   

  מקיואן הגיע לישראל לקבלת הפרס, שהוענק לו במסגרת יריד הספרים הבינלאומי ה-25 בירושלים, חרף לחצים שהופעלו עליו להחרים את האירוע. יחד עם זאת בחר, כפי שאמר במסיבת עיתונאים שנערכה עם הגעתו ארצה, לבוא לכאן כדי לומר את דעתו על מדיניות ישראל.


  מקיואין. בוחר שלא להחרים את ישראל (צילום: מתן טאוסינג)

   

  "מקיואן בחר שלא להחרים את ישראל אלא להגיע אליה, לקבל את הפרס היוקרתי ולקרוא בקול ברור נגד מדיניותה של ישראל בירושלים המזרחית בפרט ובשטחים הכבושים בכלל", כך אומרים נציגי תנועת "לוחמים לשלום", שנפגשו עם הסופר הבוקר במשכנות שאננים בירושלים.

   

  נציגי התנועה הדגישו כי את עמדותיו הברורות בנוגע למדיניות ישראל, הציג מקיואן בנאומו הנוקב בטקס קבלת הפרס שנערך בירושלים בנוכחות נשיא המדינה, שמעון פרס, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, ושרת התרבות לימור לבנת, כמו גם במסגרת ההפגנה השבועית בשייח ג'ראח בה לקח חלק.

   

  "אנו שמחים שכספי הזכיה בפרס אותם קיבל מראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שמיישם את המדיניות

  הבריונות והאפליה של תושבי העיר, בחר מקיואן לתרום לפעילות תנועה שחרתה על דגלה את המאבק בכוחנות ובאלימות, ופועלת לשוויון זכויות בין תושבי העיר היהודים והפלסטינים", הוסיפו.

   

  בנאומו של מקיואן עם קבלת הפרס, אמר הסופר בין היתר כי: "עובדות בשטח אלה הן הבטון שהולך ומתקשה שיוצקים על העתיד, על הדורות הבאים של ילדים ישראלים ופלסטינים שיירשו את הסכסוך, ויתקשו עוד יותר מאשר היום לפתור אותו, יתקשו עוד יותר לקבוע את זכותם למימוש עצמי". כמו כן הוסיף מקיואן ואמר: "אני מקווה שירושלים תישיר מבט על עתיד ילדיה ועל הסכסוכים שהם עלולים להיקלע אליהם, תשים קץ להתנחלויות ולהסגות הגבול ותחתור ביצירתיות לפתיחות, לכבוד ולפלורליזם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מקיואין ותנועת "לוחמים לשלום". מניחים את הנשק
  צילום: מתן טאוסיג.
  לאתר ההטבות
  מומלצים