שתף קטע נבחר

פעילי שמאל מחו בירושלים: "מתביישים בגזענות"

אל כיכר ציון, שידועה דווקא כמעוז הימין, הגיעו 1,500 פעילי שמאל שתקפו את הממשלה ואת מדיניותה. אחד הנואמים היה אביו של הצעיר הערבי שנרצח בקטטה עם יהודים. את דבריו של ח"כ הורוביץ קטעו קריאות: "שכחתם את אלו שנרצחו בפיגועים"

כ-1,500 פעילי שמאל ערכו הערב (שבת) הפגנה בכיכר ציון בירושלים, שנשאה את הכותרת: "מתביישים בגזענות". המשתתפים מחו נגד "גל הגזענות ששוטף את המדינה ואת החברה הישראלית" והדגישו כי ההפגנה היא צעד נוסף שהם נוקטים נגד מדיניותו של שר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן.

 

 

 

באירוע השתתפו חניכי תנועת השומר הצעיר, וכן פעילים במשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, השמאל הלאומי, שלום עכשיו ומרצ. בין היתר, הונפו שם שלטים שעליהם נכתב: "איווט - נייט", "נאבקים בגזענות - שומרים על הציונות" ו"נלחמים בממשלת החושך".


השמאל הגיע לכיכר ציון. ההפגנה הערב (צילום: גיל יוחנן)

 

אחד הנואמים במקום היה ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ שאמר: "לא ניתן לגזענות להרים את הראש. כפי שלמדנו בעבר, ההסתה לא נשארת בתחום המילים והדיבורים, ולפעמים היא עוברת לכדורי אקדח או לדקירות סכין. הכתובת נמצאת על הקיר". את דבריו של הורוביץ קטע אדם שהתפרץ לנאומו וצעק: "שכחתם את האנשים שנרצחו פה בפיגועים".

 

להפגנה הגיע גם חוסיין רווידי, שבנו חוסאם נרצח בתחילת החודש, לפי החשד בקטטה עם צעירים יהודים בירושלים. הוא עלה לדוכן הנואמים ואמר: "בני נפל קורבן לגזענות בירושלים. באתי לכאן כדי לומר שאנחנו נלחמים בגזענות יחד, יהודים וערבים. אני מבקש מבית המשפט להעניש את האחראים לרצח".


גזעני זה לא הוא. אחד המשתתפים בהפגנה בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

אחרי הנאומים, אמר ל-ynet מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, כי "המפגינים כאן מבינים שמדובר בממשלה שמחרבת את הסיכוי לשלום עם השכנים שלנו, וגם את הסיכוי לשלום בתוכנו".

 

אחד הפעילים שהגיע למחות הוא עידו ארזי, שסיפר כי בא "כדי להראות שיש ישראל אחרת שמתביישת בגזענות". יו"ר המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, מיכל בירן, אמרה כי "אם נצליח להילחם בהפרטת השמאל ונדע לשתף פעולה, נוכל להראות שהטובים לא צריכים להסתפק רק בלהיות צודקים ויכולים גם לנצח".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגן כוח של השמאל בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים