שתף קטע נבחר

הרצח בקריית-אתא: "חשבנו שהמריבות שגרתיות"

"היו הרבה צעקות, הוא נעל את הילדים בחוץ, אבל לא קראנו למשטרה כי חשבנו שמדובר במריבות שגרתיות בין בני זוג", סיפרה שכנה של הבעל שרצח את אשתו והתאבד. הנרצחת הגישה שתי תלונות. "היא ביקשה להתגרש, הוא לא רצה"

הכתובת היתה על הקיר, גם במקרה של הרצח וההתאבדות בקריית-אתא : שכניהם של בני-הזוג, שנמצאו הבוקר (יום א') ללא רוח חיים בביתם בשכונת בית וגן, סיפרו על מריבות וצעקות בין השניים. האשה התלוננה מספר פעמים במשטרה, גם על הפרת צו הרחקה. הם הותירו שלושה ילדים יתומים, בני 7, 9 ו-16, שהתבשרו על האסון על-ידי עובדות הרווחה בבתי הספר. אמם עובדת בבית הספר היסודי, שם הוכו רבים בהלם.

 

 

שכנים רבים התגודדו מחוץ לבית, בו על-פי החשד רצח הבעל, בן 50, את אשתו בת ה-40 ולאחר מכן התאבד בתלייה. גליה פרחי, המתגוררת לא רחוק מזירת הרצח, סיפרה על זעקות וצרחות שנשמעו מדירתם של בני הזוג. "בשנה האחרונה הם התגברו. הוא היה יכול לנעול את השער והיא או הילדים היו סגורים בחוץ, והוא לא נתן להם להיכנס. היו הרבה צעקות, אבל לא קראנו למשטרה כי חשבנו שמדובר במריבות שגרתיות בין בני זוג". 

 

פרחי סיפרה כי הבוקר לקחה אמה של הנרצחת את שלושת ילדיהם של בני הזוג לבתי הספר. "כשהיא חזרה היא גילתה שהשער נעול מבפנים והמפתח נשאר בחור המנעול. היא צעקה וקראה לעזרה, אבל בינתיים הגיעו כבר כוחות ההצלה ומד"א". הסבתא נותרה סמוך לבית כשהיא מלווה בידי עובדי הרווחה של העירייה.


"לפעמים נעל את הילדים והאשה חוץ" (צילום: ג'ורג גינסברג)

 

מריאנה קספר, חברת המשפחה, סיפרה גם היא כי היחסים בין בני הזוג היו לא טובים, אך למרות הסכסוך המשיכה האשה לאפשר לבעלה להיכנס לבית ולהיות בקשר עם הילדים. "הם היו משפחה נפלאה. הם תמיד דאגו לחינוך של הילדים. זה היה הדבר הכי חשוב להם. הם אפילו לא נתנו לילדים לצאת לשחק לבד. מסיבה זו היא נתנה לו להיכנס הביתה, כי הילדים היו בראש מעייניהם והוא היה עושה איתם שיעורי בית. היא רצתה להתגרש ממנו, אבל הוא לא רצה להתגרש. היא לא אמרה אף פעם שהיא מפחדת ממנו, היא לא חששה בכלל", היא סיפרה.

 

בעלה של מריאנה, אלכס, סיפר שביום שישי ישב עם הבעל בביתו, כשהילדים שיחקו ביחד, ושוחח עמו. "זו היתה שיחה רגילה, בלי שום סימנים למשהו חריג שהולך לקרות. אני יודע שהיו ביניהם מתחים, אבל אף אחד לא חשב שזה יכול להידרדר בצורה נוראית כזו".

 

"הפרקליטות סגרה תיקים"

במשטרה אישרו כי בני הזוג היו מסוכסכים בעבר. מפקד משטרת זבולון, ניצב-משנה בני אבליה, אמר כי בחודש מאי האחרון הגישה האשה שתי תלונות נגד הבעל, האחת על תקיפה והשנייה על הפרת צו הרחקה שהוצא נגדו. "שתי התלונות טופלו על-ידינו ונסגרו בפרקליטות, לאחר שלא נמצאו ראיות נגד הבעל", אמר קצין המשטרה. מהפרקליטות טרם נמסרה תגובה.


אמה של הנרצחת עם שוטר ומריאנה קספר (צילום: ג'ורג גינסברג)

 

לזירת הרצח הגיעו גם תושבים בעיר, המכירים את האשה מעבודתה בבית הספר. אינה מוסטוב היא אחת מהם: "אני לא מבינה.

 איך יכול לקרות דבר כזה, זה בלתי נתפש. זה כנראה היה רגע של אי שפיות, כי אחרת לא מובן איך בן אדם יכול ככה להשאיר שלושה ילדים בלי אמא".

 

היא סיפרה כי הנרצחת היתה חייכנית, שמחה תמיד ואופטימית, ואיש מההורים האחרים בבית הספר היסודי בו עבדה לא ידע על קשייה. "ניסיתי להתקשר אליה בבוקר בקשר לעניין אישי, והיא לא ענתה. לא חששתי שקרה משהו, למה שאחשוש... ועוד מדבר נורא כזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים בכניסה לבית
צילום: ג'ורג גינסברג
מומלצים