שתף קטע נבחר

חשד לרצח חסר בית באשדוד: "פוצצו אותו במכות"

האיש נדקר בחזהו, בגבו ובצווארו ומותו נקבע במקום. עדת ראייה: "שלושה גברים היכו אותו". המשטרה עצרה שני חשודים

מקרה רצח שני, באותו יום. חסר בית בן 45 נדקר למוות בצהריים (יום א') באשדוד על-ידי אלמוני. צוות מד"א ביצע בו פעולות החייאה, אך בסופו של דבר נאלץ לקבוע את מותו. מחקירה ראשונית עולה, כי הרצח אירע במהלך קטטה בין חסרי בית - המתגוררים בעיר. המשטרה עיכבה לחקירה שני חשודים. מפקד משטרת אשדוד, סגן ניצב גבי דדון, אמר כי אחד מהם נעצר בדירה בעיר.

 

 

שי אלזמי, פרמדיק במד"א לכיש סיפר, כי האיש נדקר בחזהו, בגבו ובצווארו. "הוא היה ללא דופק וללא נשימה. התחלנו לבצע בו פעולות החייאה, אבל לצערנו הרב הן לא הצליחו ומותו נקבע במקום".

 

מדובר באדם המוכר לתושבי האזור כחסר בית. עדת ראייה סיפרה ל-ynet: "ראיתי שלושה גברים שהתקרבו אליו, דיברו איתו כמה מילים ופשוט פוצצו אותו במכות. לא ראיתי שהיה להם סכין או שהם דקרו אותו, אבל הייתי יחסית רחוקה. תוך כמה דקות הוא היה על הרצפה ואנשים הזעיקו את מד"א".


"בפארק יש קבוצה של חסרי בית" (צילום: רועי עידן)

 

תושב אחר סיפר: "בפארק לידנו יש קבוצה של חסרי בית. מדי פעם יש שם קטטות, הם גם משתכרים. הודענו כמה פעמים למוקד העירוני שיפנו את חסרי הבית מהאזור הזה כי הם מפריעים לנו. לצערנו הרב זה הסתיים במוות". באזור הרצח גם מתגוררים לא מעט פליטים מסודן ומאריתריאה ובעבר היו כמה מקרי אלימות, כתוצאה מהחיכוך בין הצדדים.

 

"סובלים מהזנחה"

יו"ר ועד השכונה, רווית יונה, קיימה לפני כמה חודשים כנס במתנ"ס השכונתי, לא הרחק ממקום הרצח. הכנס עסק בעיקר בבעיית הפליטים מוסדן ואריתריאה המתגוררים במקום, אך גם בבעיות חברתיות נוספות. בכנס אמרו התושבים כי האזור סובל מהזנחה, הן מצד המשטרה והן מצד העירייה.

 

יונה אמרה לאחר הרצח: "האירוע היום מוכיח שדרושה פה נוכחות משטרתית מתוגברת. לשמחתנו הרבה, לאחרונה הוגברו הסיורים המשטרתיים פה וגם הוצבה תאורה במקומות שהיו חשוכים. אך, דרשנו בעבר כמה פעמים שיגבירו את הנוכחות המשטרתית גם במהלך היום, בעיקר באזור הפארק של חסרי הבית. נערים חוזרים מבית הספר בשעות היום ורואים פה הרבה פעמים מראות לא נעימים. אנו מקווים שהאירוע היום יגרום לשינוי בכל התפיסה של האזור.

 

סגן ניצב, גבי דדון, מפקד משטרת אשדוד, אמר כי פקח של השיטור המשולב מצא כתמי דם לאורך הזירה ועקב אחריהם עד לדירה סמוכה. "כוח משטרתי נוסף הגיע ולאחר דפיקות פרצנו את הדלת, שם נמצאו שני חשודים במעשה", אמר דדון. "כמו כן, בדירה נמצא כלי שעל פי החשד שימש לרצח. השנים נעצרו ונילקחו לימ"ר להמשך טיפול".

 

בחודשים האחרונים הרחיבה עיריית אשדוד את ההשקעה בשכונה, וברחבי השכונה הותקנו מצלמות אבטחה המשדרות למוקד העירוני. כמו כן, הוקמה בשכונה מנהלת, שבראשה עומד מפקד תחנת משטרה לשעבר, התשתיות הורחבו ולדברי גורמים בעירייה מתקיימים סיורי שיטור קהילתי במהלך כל שעות היממה. גורם בעיריית אשדוד אמר: "לצערנו הרב רצח יכול להתרחש בכל מקום בעיר והוא אינו קשור לטיב הטיפול שלנו בשכונה, אבל ההשקעה שהשקענו בשכונה חסרת תקדים".

 

האירוע באשדוד התרחש שעות ספורות בלבד אחרי שבקריית-אתא רצח גבר את אשתו והתאבד. במשטרה מסרו כי האשה התלוננה נגדו כמה פעמים במשטרה על מעשי אלימות וכן על כך שהפר צו הרחקה.

הם הותירו אחריהם שלושה ילדים יתומים, בני 7, 9 ו-16, שהתבשרו על האסון על-ידי עובדות הרווחה בבתי הספר.

 

אמם עבדה בבית הספר היסודי, שם הוכו רבים בהלם. שכנים רבים התגודדו מחוץ לבית, בו על-פי החשד רצח הבעל, בן 50, את אשתו בת ה-40 ולאחר מכן התאבד בתלייה. גליה פרחי, המתגוררת לא רחוק מזירת הרצח, סיפרה על זעקות וצרחות שנשמעו מדירתם של בני הזוג. "בשנה האחרונה הם התגברו. הוא היה יכול לנעול את השער והיא או הילדים היו סגורים בחוץ, והוא לא נתן להם להיכנס. היו הרבה צעקות, אבל לא קראנו למשטרה כי חשבנו שמדובר במריבות שגרתיות בין בני זוג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הרצח באשדוד, היום
צילום: רועי עידן
מומלצים