שתף קטע נבחר

המורה לחשבון נרצחה על ידי בעלה: "ביה"ס כואב"

צוות פסיכולוגים הגיע לבית הספר היסודי בקריית אתא, לאחר רצח המורה, שבעלה התאבד. גם שניים מילדיהם לומדים באותו בית ספר. "בשבילי היא היתה גם אחות", סיפרה המנהלת

לאורך כל שעות היום (א') ניסו בבית הספר היסודי "גיבורי עציון" בקריית-אתא לעכל את מותה של המורה שנמצאה הבוקר ללא רוח חיים בביתה. האשה, שלפי החשד נרצחה על-ידי בעלה, שהתאבד מיד אחר-כך, הייתה מורה לחשבון לכיתות הגבוהות בבית הספר ואהובה מאוד גם על-ידי התלמידים.

 

 

מוקדם יותר הבוקר נמצאה גופתה של המורה, כבת 40, כשהיא דקורה. לידה היתה גופתו של בעלה, בן 50, שנמצא תלוי ללא רוח חיים. לצוות מד"א שהגיע למקום לא נותר, אלא לקבוע את מותם. במשטרה פתחו בחקירה והחשד המרכזי הוא שהבעל רצח את האשה ולאחר מכן התאבד בתלייה.

 

בני הזוג הותירו אחריהם שלושה ילדים, שניים מהם בגילאי 7 ו-9 הלומדים בבית ספר שבו לימדה האשה. השלישי, בן 16, לומד בתיכון בחיפה. בשעות הצהריים נשלחו עובדי הרווחה לבתי הספר שבו לומדים הילדים, ובסיוע הצוות החינוכי ופסיכולוגים, בישרו להם את הבשורה המרה.

 

"אין מלים לתאר את הכאב העמוק והאבל הכבד שנפלו על משפחתנו, אנשי הצוות והתלמידים בבית הספר", אמרה בדמעות מנהלת בית הספר, חדווה בן-ישר. "הכאב בבית הספר הוא עמוק, נורא. היא הייתה מורה, אבל בשבילי גם אחות". מנהלת בית הספר הוסיפה: "היא הייתה אישה מדהימה שאפשר תמיד לסמוך עלייה, מורה יקרה, ואנחנו אוהבים אותה כל כך".

 

האשה עבדה בבית הספר בקריית-אתא כ-10 שנים וזכתה להערכה רבה הן מהתלמידים והן מעמיתיה. לבית הספר הגיע צוות פסיכולוגי ,שיסייע לתלמידים להתמודד עם האבל הכבד שפקד אותם. מחר תוצב בבית הספר פינה לזכרה של

המורה.

 

הפרקליטות: התלונות - שני אירועים נקודתיים

הפרקליטות הגיבה אחר הצהריים על הטענות בדבר סגירת התיקים נגד הבעל, והסבירה כי מדובר בשני אירועים נקודתיים. המשטרה טענה כי בחודש מאי האחרון הגישה האישה תלונה כנגד הבעל על תקיפה ובהמשך תלונה נוספת על הפרת צו הרחקה. התיקים טופלו במשטרה אך נסגרו לאחר שהועברו לפרקליטות.

 

בפרקליטות מחוז חיפה אמרו כי באירוע הראשון נטען כי הבעל סטר לאשתו ובשני הוא הפר את צו ההרחקה  כאשר בא לקחת חפצים מהבית. בהתחשב בעובדה שבשלב מסוים הפסיקה האישה לשתף פעולה עם החוקרים, סירבה לאפשר לחקור את הילדים ואף ביקשה בשלב מסויים לחזור בה מהתלונה, הוחלט על סגירת התיקים.

 

בבוקר, לאחר היוודע הרצח, התגודדו שכניהם של בני הזוג מחוץ לביתם בשכונת בית וגן. השכנים סיפרו על מריבות וצעקות בין השניים, והתברר שהאשה התלוננה מספר פעמים במשטרה, גם על הפרת צו הרחקה.

 

גליה פרחי, המתגוררת לא רחוק מזירת הרצח, סיפרה על זעקות וצרחות שנשמעו מדירתם של בני הזוג. "בשנה האחרונה הם התגברו. הוא היה יכול לנעול את השער והיא או הילדים היו סגורים בחוץ, והוא לא נתן להם להיכנס. היו הרבה צעקות, אבל לא קראנו למשטרה כי חשבנו שמדובר במריבות שגרתיות בין בני זוג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הרצח. "אין מילים לתאר את הכאב"
צילום: ג'ורג גינסברג
מומלצים