שתף קטע נבחר

תדיראן טלקום: העובדים שקנו את המפעל יפוטרו

מפעל ציוד התקשורת מפתח תקווה שקע בחובות, והעובדים השקיעו את כספי הפיצויים שצברו כדי לרכוש 38% ממניותיו. למרות המהלך, מונה למפעל פרק המתכוון לפטר 75 מ-110 העובדים. במחאה, הם השביתו את המפעל וסגרו את שעריו

מפרק מפעל ציוד התקשורת תדיראן טלקום מפתח תקווה, בועז גזית, מתכוון לפטר 75 מ-110 עובדי המפעל ולהפחית את שכרם של השאר. כך הודיע גזית היום (ב') לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. במחאה על הכוונה לבצע פיטורים, פתחו עובדי המפעל בשביתה וסגרו את שעריו, והם אינם מאפשרים כניסה ויציאה מהמקום.

 

 

מפעל תדיראן טלקום נמצא עד ליוני 2010 בשליטת קבוצת אפריקה ישראל. המפעל נקלע לחובות של 13 מיליון דולר ונכנס להקפאת הליכים, והקבוצה מכרה את מניותיה לאנשי העסקים אבי שקד ומשה כהן, ולעובדי המפעל. העובדים הקימו קואופרטיב ורכשו מכיסם 38% מהמניות תמורת כ-3 מיליון דולר, אותם לקחו מכספי הפיצויים שלהם ומשכרם. כהן מונה למנכ"ל החברה. אלא שבדצמבר הוא הודיע כי לא יוכל לעמוד בהתחייבויותיו הכספיות והעביר את מניותיו לעובדים, שכיום מחזיקים 60% מהמניות.  

 

לפני שבועיים מינה בית המשפט המחוזי בפ"ת את גזית כמפרק. אתמול נפגש גזית עם נציגי העובדים ועורכי דינם, אלון וגלילה הורנשטיין, שהודיעו שיהיו מוכנים לוותר על חודש משכרם, ולקבל את השכר לאחר שהמפעל יימכר - ובלבד שלא יפוטרו עובדים. כאמור, לפי התשובה שמסר גזית לבית המשפט, הוא לא קיבל את הצעתם.

 

"מדובר בעובדים שהשקיעו את כל חייהם כדי שיהיה להם מקור פרנסה", אומר יו"ר ועד העובדים, מוטי לייבוביץ, "לא נוכל להרשות לאף מפרק לקבל החלטה שתביא אותנו ללשכות התעסוקה.

 

"כאשר המפעל היה בסכנת סגירה הסכמנו לוותר על כספי הפיצויים שחסכנו כל חיינו רק כדי לא לאבד את מקום העבודה. והנה עכשיו, בהחלטה שרירותית אחת, יש מי שרוצה לפטר את רוב העובדים. אנחנו לא נאפשר לדבר הזה לקרות".

 

עו"ד אלון הורנשטיין אמר: "אנו נבקש מביהמ"ש לדחות את בקשת המפרק ולא לאפשר את פיטורי העובדים".

 

גורם המקורב להנהלה המקצועית שניהלה את המפעל מטעם העובדים והרוכשים, מסר ל-ynet: "זה סיפור שערורייתי. קיבלנו הצעות רכש מאנשי עסקים, שלא עמדו בהם ולא שילמו את הכסף. הם אשמים במה שקרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים