שתף קטע נבחר

זעם על הרב אבינר: תמיכה בקצב - בושה לישראל

בשדולת הנשים קיבלו בזעזוע את דבריו של הרב שלמה אבינר, אחד ממנהיגי הציונות הדתית, שהביע תמיכה בנשיא לשעבר שהורשע באונס. גם בסביבתו של קצב לא ראו זאת בעין יפה וקראו לרבנים להניח לשופטים להכריע ולא להטיל רפש

הסערה שחוללו דבריו של ראש ישיבת עטרת כהנים בירושלים, הרב שלמה אבינר, בגנות שופטיו והרשעתו של הנשיא לשעבר והאנס משה קצב, עדיין לא שככה. בעוד שמקורביו של האחרון מיהרו לחבק את הרב, שהיה אחד הבודדים שהתייצבו לימינו של קצב, תקפו אותו בחריפות ארגוני הנשים - במיוחד לנוכח מעשי הרצח בימים האחרונים.

 

 

"האם להאמין לבית המשפט שהחליט שהנשיא לשעבר פשע וחטא? תשובה - לא", נשמע הרב אבינר אומר בהקלטת שיחה שערך עם תלמידים בישיבתו. חלק מההסברים לטענתו שלא נעשה עם קצב משפט צדק נגעו למוצאו של השופט ג'ורג' קרא, לאחוז ההרשעות בישראל ובסיקור התקשורתי של הפרשה - שלדבריו, היה כתמיד "בעד האשה".

פרט לביקורת שהטיח בגורמים השונים, טען הרב כי קצב נפל קורבן לרדיפה אישית. "מהרגע שהוא התמנה לנשיא אמרו בעיתונות: 'זה היום הכי שחור למדינה'. אי אפשר לסמוך על דבר כזה. במיוחד כשבכל הסעיפים שהוא הואשם, גם בהכי קטן, הוא יצא חייב.

לא יכול להיות דבר כזה. מה, לא היה איזה פיפס קטן שהיה סתם? זה נראה תפור".

 

בשדולת הנשים התקבלו דבריו החריפים של אבינר בהלם וזעזוע. "ביום שבו האלימות נגד נשים הגיעה לשיא ושתי נשים נרצחו בצורה ברוטאלית על-ידי בני זוגן, מזעזע לשמוע תמיכה בפושע מין מורשע, שהיה בעבר מורם מהעם וניצל את מעמדו. זו בושה לעם ישראל, שרבנים תומכים בעבריין כזה", האשימה נורית צור, מנכ"ל השדולה.

 

מי שלא הופתעו מדבריו של אבינר הם מקורביו של קצב. בני משפחתו העדיפו להימנע מלהגיב על ההתבטאות, ואלו בסביבתו שהסכימו להתייחס אליה דרשו להישאר בעילום שם.

 

תמיכה מהרבנים בכל סוף שבוע

"בכל יום שישי הוא היה מקבל טלפונים של תמיכה מהרבנים בימין והיה משוחח איתם ארוכות", הם סיפרו - והציגו כראיה את העובדה שנחשפה ב-ynet על כך שהרב מוטי אלון, בעודו חשוד בביצוע מעשים מגונים בנערים, ערך שיעורי תורה בביתו שלח קצב בקריית-מלאכי, טרם הכרעת הדין במשפטו של הנשיא לשעבר.

 

אחד ממקורבי קצב סבר כי התבטאויות דוגמת זו של אבינר רק מסיבות נזק לנשיא לשעבר.

"אני המום מדרכי הרבנים. מה להם ולמשפט? זה לא יהיה מה שיעזור. עוד מעט הם יגידו שבגלל שהשופט היה ערבי הוא התנכל לו. כל ההתערבות הזאת היא ממש לא לעניין. נכון שכואב שהוא הורשע אחרי הליך ארוך ומתיש, אבל צריך לכבד את זה שבמדינת ישראל יש לבית המשפט את הסמכות להחליט בכל נושא".

 

הוא הוסיף למתוח ביקורת על הרבנים ורמז כי אלה הולכים באמונה עיוורת בהגנה על קצב. "כולם דבקים באמונתם לגרסתו של משה ולא מוכנים להיפתח. מעניין היה לדעת מה הייתה עמדתם לו בת משפחתם הייתה אחת מהמתלוננות, אבל היום אף אחד לא מתרגש מדברי רבנים. הם אמרו? אז מה. הם עדיין לא שופטים, הם לא שמעו עדויות, לא ראו ראיות ובכלל לא יכולים להביע עמדה כזו תמוהה. הניחו לשופטים להכריע, ואל תטילו בהם רפש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה קצב. קיבל חיבוק
צילום: EPA
צילום: ישראל פרץ
נורית צור. "בושה לעם ישראל"
צילום: ישראל פרץ
מומלצים