שתף קטע נבחר

נלי פורטדו: אתרום את הכסף מהופעתי מול קדאפי

אחרי שביקורת קשה הוטחה בזמרת ביונסה ובאמנים נוספים שהופיעו בפני משפחת קדאפי עבור סכומי כסף אסטרונומיים, הודיעה הזמרת הקנדית כי תתרום את מיליון הדולר שקיבלה ממשפחת הרודן לצדקה

על רקע הביקורת הקשה שהופנתה כלפי סלבריטאים שהופיעו בפני בני משפחתו של שליט לוב, מועמר קדאפי, המואשם כי הוא טובח באזרחיו המתנגדים לשלטונו, הודיעה הזמרת הקנדית נלי פורטדו כי בכוונתה לתרום לצדקה את מיליון הדולרים שהיא קיבלה ממשפחתו של הרודן, עבור הופעה לפני כארבע שנים באיטליה.

 

העולם נגד קדאפי - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

"בשנת 2007 קיבלתי מיליון דולר עבור הופעה בת 45 דקות מול משפחת קדאפי שהתארחה במלון באיטליה", כתבה פורטדו

בהודעה בחשבון ה"טוויטר" שלה. "אני מתכוונת לתרום את הכספים הללו" הוסיפה, אך לא ציינה איזה גוף יזכה בתרומה הנדיבה, בחסות ההתפתחויות האחרונות בלוב.

 

פורטדו היא האמנית הראשונה להתנער מקשריה עם שבט קדאפי. בימים האחרונים גברו הקריאות שדרשו מזמרים אחרים, בהם ביונסה, מריה קארי, אשר ו"50 סנט", להחזיר או לתרום את הסכומים האסטרונומיים שקיבלו בתמורה להופעות במסיבות שהופקו על ידי בניו של קדאפי.

 

"אין להם מושג בפני מי הם מופיעים"

מגזין התרבות האמריקני "רולינג סטון" פרסם כי מריה קארי הופיעה בפני מועתסם קדאפי, היועץ לענייני ביטחון של לוב ובנו של שליט המדינה, במסיבת השנה החדשה באיים הקריביים בשנת 2008, וכמו פורטדו - קיבלה על כך מיליון דולר. ביונסה ואשר הופיעו באותו המקום שנה לאחר מכן, אך פרטי העסקתם נותרו חסויים. גם הראפר "50 סנט" הופיע בפני אותו הבן, בשנת 2005 בפסטיבל בוונציה.

 

מקור בתעשיית המוזיקה בארה"ב סיפר ל"רולינג סטון" כי מדובר בדבר שגרתי, וכי ידוע שהמסיבות שמארגנים הבנים של קדאפי הן תמיד הנוצצות ביותר, ומגיעים אליהן הכוכבים הגדולים ביותר. "ב-90 אחוז מהמקרים, לכוכבים אין שמץ של מושג בפני מי הם מופיעים", סיפר מקור אחר. לדבריו, המוזיקאים מגלים רק לאחר ההופעה מי ישב בקהל, ולטענתו אם היו יודעים שההופעות מממומנות על-ידי קדאפי, היו מסרבים להופיע.

 

לעומתו, דניס ארפה, הסוכן של להקת מטאליקה, קובע בנחרצות כי הכסף הוא זה שקובע: "אני לא חושב שכל אומן נכנס עד כדי כך לעומקם של הדברים, ובודק איך כל מדינה מנוהלת ומה קורה בה", אמר. הוא הוסיף כי "לא כל זמר הוא פעיל הומניטרי. במרבית המקרים, עבור בני אדם, בצע הכסף שולט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורטדו. מחזירה את הכסף
צילום: רויטרס
מועמר קדאפי. הבנים חגגו, האמנים קיבלו מיליונים
צילום: רויטרס
מומלצים