שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  החל מאפריל: שלטי אזהרה בעסקים נגד אלכוהול
  בהצבעה בה נכח יושב הראש בלבד, אישרה ועדת הפנים תקנות שמחייבות בתי עסק שמוכרים אלכוהול לתלות שלט שמזהיר: "שתיית אלכוהול מופרזת פוגעת בכושר הנהיגה שלך ומסכנת את ביטחונך האישי ואת ביטחון הסובבים אותך"

  החל מעוד 30 יום, שלט אזהרה באורך של 60 ס"מ וברוחב של 45 ס"מ עם ציור של בקבוק מוקף בעיגול עם פס יקבל את פנינו בכל פעם שניכנס לעסק שמוכר משקאות אלכוהוליים. "שתייה מופרזת של אלכוהול פוגעת בכושר הנהיגה שלך ומסכנת את ביטחונך האישי ואת ביטחון הסובבים אותך", יהיה כתוב באדום שחור ולבן. "משרד הבריאות ממליץ לנשים בהריון להימנע משתיית אלכוהול שעלול להזיק לבריאותו של העובר ולגרום לו למומים".

   

  ועדת הפנים והסביבה אישרה היום את התקנות עליהם חתום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהוא להלכה גם שר הבריאות. האישור נעשה "פה אחד" בקולו של יו"ר הוועדה ח"כ דוד אזולאי (ש"ס) בהיעדרם של חברי הוועדה האחרונים.

   

  השלטים יוצבו ליד הכניסה הראשית לעסק בגובה שלא יפחת מ-1.9 מטר ולא יעלה על 2.2 מטר מהרצפה. עוד מחייבות התקנות להתקין אמצעי תאורה ראויים בסמוך לשלט כדי שיאירו את נוסח האזהרה.

   

  השלט אזהרה נוסח על ידי משרד הבריאות. התקנות החדשות דומות לשלטי אזהרה נגד מכירת הסיגריות. בעלי עסקים התנגדו בוועדה לשלט הנוסף בטענה שבתי העסק מלאים שלטים שמבלבלים את ציבור הלקוחות. משרד הבריאות טען כי שלט האזהרה חדש בולט על פני האחרים שכולם מילוליים, בצורתו בצבעים שלו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים