שתף קטע נבחר

יורדים מהמדף: עכברי צעצוע המכילים פרוות חיות

בדיקת ynet והקואליציה הבינ"ל נגד פרוות גילתה כי בעכברי צעצוע המיובאים מסין ע"י חברת "דודי סוכנויות", יש פרוות בע"ח. בעקבות החשיפה, הודיעה החברה כי תציב שילוט המתריע על כך. כעת מבשר מנכ"ל החברה כי הוחלט להפסיק את שיווק הצעצועים לאלתר. "לא התכוונו לפגוע ברגשות האנשים ואוהבי החיות", אמר

ynet חשף בתחילת השבוע, בשיתוף עם "הקואליציה הבינ"ל נגד פרוות" את קיומם של פריטי לבוש המכילים פרווה ברשת המשביר לצרכן וכי בעכברי צעצוע המיועדים לחתולי מחמד ונמכרים במאות חנויות לציוד לחיות מחמד ברחבי הארץ, ישנה פרווה של בעלי חיים.

 

מבדיקה שנערכה ב"מכון למדע פורנזי" ושתוצאותיה פורסמו לראשונה ב-ynet, עולה כי צעצועים פרוותיים רבים של חיות מחמד המשווקים בחנויות לממכר מזון וצעצועים לחיות המחמד, מכילים בחלקם פרווה של חיות. מאחר שאין פיקוח על הנושא, אין ללקוחות אפשרות לדעת מה המקור של הצעצועים שהם קונים בחנויות. 

 

חלק מהמוצרים מיובאים מסין על ידי חברת "דודי סוכנויות", אחד היבואנים והמשווקים הגדולים בארץ למזון ומוצרים לחיות מחמד והם גם אלה שנדגמו במהלך הבדיקה. בתגובה לפרסום הממצאים, הודו בתחילת השבוע בהנהלת החברה כי י"שנו קושי גדול לפקח אחר מקור הפרווה המגיעה ממפעלים ברחבי סין".

 

בעקבות הפנייה אף ציינו כי בכוונתם להציב שילוט ולעדכן את כל ציבור לקוחותיהם כי המוצרים הללו עלולים להכיל פרוות חיות. עוד הוסיפו כי לא היתה כוונה לפגוע ברגשותיהם של אוהבי בעלי חיים וכי גם חברות נוספות בארץ מוכרות את אותם המוצרים המגיעים מסין. 

 

מאז פרסום הכתבה, דודי עזוז, מנכ"ל ומייסד החברה, מגלה ל-ynet כי קיבל מתחילת השבוע תגובות מלקוחות, בעלי חנויות ואף נתקל במחאות ואיומי חרם על מוצרי החברה ברשת החברתית "פייסבוק". 


עכברי הצעצוע הפרוותיים (צילום: הקואליציה הבינ"ל נגד פרוות)

 

"לקחתי זמן לעשות בדק בית נוסף בעקבות החשיפה של ynet והגעתי למסקנה שאם זה פוגע ברגשות האנשים, אני רוצה להודיע שלאחר שיקול דעת נוסף, החלטנו בהנהלת החברה להוריד מהמדפים מוצרים המכילים פרווה של בעלי חיים ולהפסיקם את שיווקם לאלתר", אומר עזוז.

 

"הקדשתי 28 שנים מחיי לפעילות למען בעלי חיים, אני תורם ומסייע לעמותות למען כלבים וחתולים נטושים ומגדל חיות מחמד בעצמי. זאת לא היתה הכוונה שלנו לפגוע באנשים. אני לא מוכן ששמי הטוב ייפגע בגלל שימוש בפרוות של חיות ומכאן גם נובע הרצון שלי להפסיק לשווק את המוצרים", מוסיף עזוז.

 

"אנו מתנצלים אם פגענו באנשים שלא רוצים להשתמש במוצר המכיל פרוות חיות והצעד הזה הזה נועד לגלות סולידריות והבנה לרגשותיהם. אם במהלך הנוכחי, גרמנו אושר אפילו רק לבן אדם אחד, אז זה שווה הכל", הוא מסכם.

 

ג'יין הלוי, יו"ר הקואליציה הבינ"ל למען פרוות, אמרה עם חשיפת הממצאים, כי "נראה לי שהדבר האחרון שמי שמגדל חיה ואוהב אותה, הוא לספק לה צעצוע שעלה במחיר חייה של חיה אחרת". בעקבות החלטת החברה, בירכה הלוי על השינוי במדיניות והפסקת שיווק המוצרים.

 

"אני קוראת גם ליבואני צעצועים נוספים לנקוט בצעד דומה. זה אומנם צעצוע קטן, אך מאחוריו מסתתרת תעשייה שלמה ואכזרית בחו"ל שפוגעת במאות מיליוני בעלי חיים חפים מפשע, המשלמים בחייהם", היא מסבירה ומבהירה כי פעילי הקואליציה ממשיכים בכל עת לבדוק מוצרי צריכה שונים ברחבי הארץ, החשודים כמכילים פרוות של בעלי חיים. "המטרה שלנו היא להביא להפסקת הסחר במוצרים הללו, מאחר שיש תחליף סינטטי שאינו כרוך בפגיעה וגרימת סבל לחיות".

 

  • עוד חדשות על חתולים

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עכברי הצעצוע המיועדים למשחק לחתולים
מומלצים