שתף קטע נבחר

תוגברה אבטחת בתי 'הנוקמים': "נבחן קשר למור"

לעבר אחיו של אחד מהשוטרים לשעבר נורו כמה כדורים בעת ששהה במשרדו במתנ"ס, אחד מהם פגע בירכו. במשטרת נהריה הגבירו את השמירה סביב בתי המשפחות והקרובים, ועל חדרו של הפצוע בבית החולים: "זה לא ניסיון להפחיד, זה ניסיון לרצח"

העבריין במעצר, "הנוקמים" במאסר - והמשפחות מאוימות. משטרת נהריה החליטה אמש (יום ה') לתגבר את האבטחה סביב בתי "השוטרים הנוקמים", לאחר שאחיו של אחד מהם נורה בירך במתנ"ס מקומי. צלם העיתונות זוהר חדד, אחיו של השוטר לשעבר אלדד, נורה ונפצע קל במשרד של מועדון הנוער בו הוא עובד - ובנהריה שוב חוששים מהסלמה במאבק בין העבריין מיכאל מור, לשוטרים שניסו לנקום בו.

 

 

בתחנת משטרת נהריה התבצעה הערכת מצב מיוחדת בעקבות הירי, שנראה כמו חיסול חשבונות. ההחלטה המרכזית שהתקבלה בסיום המפגש היא תגבור וחיזוק מיידי של מערך השמירה סביב בתי ארבעת השוטרים, המרצים עונש מאסר לאחר שהורשעו בפרשת הנחת המטען תחת רכבו של מור. כמו-כן תוגברה השמירה סביב בתי משפחותיהם וקרוביהם של השוטרים.

 

בעקבות הערכת המצב, בה השתתפו מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב שמעון קורן, מפקד מרחב גליל, תת ניצב מנחם חבר, ומפקד תחנת נהריה, סגן ניצב אילן הרוש, אמר ל-ynet רב פקד ערן שקד, דובר מרחב גליל, כי המשטרה תבחן גם את הקשר לארגונו של מיכאל מור, הנמצא כעת במעצר.

 

מסוק באוויר, ניידות רבות בשכונה

"הנחת העבודה המחמירה ביותר לא שוללת שום כיוון חקירה", אמר הדובר. "היותו של נפגע ירי קרוב משפחה של אחד השוטרים מנהריה גורמת לנו לבחון גם את הקשר בין אירוע הירי לארגונו של מיכאל מור. לצד תגבור השמירה על הבתים, תוגברה גם השמירה סביב חדרו של הפצוע בבית החולים". מור עצמו נעצר בתחילת השבוע בנהריה פעם נוספת, ביחד עם שלושה מאנשיו. הארבעה חשודים כי סחטו באיומים אדם, על מנת שיוותר על חוב של מאות אלפי שקלים.

 

גורם במשטרה ציין כי הירי במתנ"ס מתפרש בעיניהם כניסיון לרצח, ולא כניסיון הפחדה - והחקירה מתנהלת בשיתוף פעולה בין היחידה המרכזית של מרחב הגליל לתחנת משטרת נהריה. מפקד מרחב גליל, תת ניצב מנחם חבר, הדגיש: "חשוב לנו לוודא שתחושת הביטחון של אזרחי בנהריה ושל משפחות השוטרים תישמר. אנחנו רואים בחומרה רבה את האירוע במועדון הנוער. בכוונתנו להשקיע את מירב המאמצים להגיע במהרה למי שעומד מאחורי מקרה הירי".

 

מעל האזור בו התרחש הירי, בשכונת רגום, סייר כל העת מסוק משטרתי, ובמקום היתה תנועה ערה של ניידות משטרה. בנוסף תוגברה הפעילות הסמויה בנהריה ובמבואותיה, בניסיון להגיע לאלמוני החשוד בירי, ובהמשך גם לשולחיו. היורה נמלט מהמקום לאחר שפצע את חדד.

 

חדד נותח: "הרבה אנשים אוהבים אותו"

מבית החולים בנהריה נמסר כי מצבו של חדד, כבן 50, מוגדר קל והוא סובל מפצע ירי בירכו. לאחר צילום ובדיקות שעבר הוחלט להכניסו לניתוח, בו יטופלו פגיעות במספר כלי דם, לאחר שהכדור שחדר את הירך יצא מן הצד השני. מספר קליעים נוספים שנורו לעבר צלם העיתונות לא פגעו בו, והפגיעה בירך היא היחידה ממנה הוא סובל.

 

"היו ארבע או חמש יריות", סיפר ל-ynet תושב השכונה על מה שנראה כמו חיסול חשבונות. "זה נראה כמו ביצוע של העולם התחתון. המזל הוא שאף אחד מהנערים שהיו באזור לא נפגע. מדובר בשכונה קטנה שכולם מכירים את כולם, ובאדם שהרבה אנשים אוהבים. אנו מקווים שהאלימות לא תעלה בחיים של אנשים חפים מפשע".

 

עו"ד רונאל פישר, המייצג את השוטרים מנהריה, מסר בתגובה כי "סכנה ממשית מרחפת מעל ראשם של השוטרים ובני משפחותיהם יום יום, שעה שעה גם היום", כפי שהשוטרים נמצאו תחת סכנה בעת שנדרשו לפעול מול ארגוני פשיעה בעיר.

לדבריו, יש בידיו מידע לפיו עבריינים עוקבים אחרי בני המשפחות באופן קבוע "במטרה לפגוע בהם ולנקום בשוטרים על כך שניסו להשליט סדר בעיר".

 

בשבוע שעבר, שלוש שנים לאחר שפרשת "עבריינים במדים" התפוצצה, פורסם דו"ח ועדת הבדיקה של המשטרה בנוגע לאירועים. הוועדה כתבה כי השוטרים שניסו לפגוע במור לא הופקרו, אך נמצאו פערים וקשיים במענה המקצועי - בין היתר בשל מחסור בכוח אדם. ארבעת השוטרים - אלדד חדד, יניב אשור, רמי מוסא ויוסי לוי - החלו לרצות את שנת המאסר שלהם באוקטובר האחרון, ולאחר כניסתם לכלא הגישו לנשיא שמעון פרס בקשה לחנינה.


פורסם לראשונה 03/03/2011 23:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
מיכאל מור. במעצר
צילום: חגי אהרון
מועדון הנוער. העובד נורה במשרד
צילום: אבישג שאר ישוב
אלדד חדד. במאסר
צילום: מורן שביט
מומלצים