שתף קטע נבחר

השוטרים הנוקמים התייצבו בכלא: 'מחכים לחנינה'

הקצין ושלושת הבלשים, שניסו לפגוע בעבריין מיכאל מור, החלו לרצות את העונש שהוטל עליהם - שנת מאסר בפועל - בכלא שקמה באשקלון. "אנחנו לא עבריינים", אמר אחד מהם. "אנחנו נכנסים לכלא בראש מורם. יש הרבה אנשים שתומכים בנו"

ארבעת השוטרים הנוקמים מנהריה התייצבו בצהריים (יום ד') בכלא שקמה באשקלון, שם ירצו עונש של שנת מאסר בפועל שנגזר עליהם. הארבעה - קצין הבילוש יניב אשור והבלשים אלדד חדד, רמי מוסא ויוסי לוי - הורשען  בעבירות של "היזק בחומר נפץ", משום שהניחו מטעני חבלה סמוך לביתו של העבריין מיכאל מור ומקורביו.

 

השוטרים  - שפוטרו אתמול סופית מהמשטרה - הגיעו מהצפון בשתי מכוניות שכורות, כשהם מלווים בשלושה חברים. הם העדיפו שבני משפחותיהם לא ייראו אותם נכנסים לכלא.

 

חדד אמר לפני תחילת ריצוי עונשו: "אנחנו נכנסים לכלא בראש מורם, מחכים בסבלנות למהלכים כולל חנינה. אם תבוא אנחנו נשמח. אנחנו לא עבריינים ולא עברנו מעולם לצד השני. יש הרבה אנשים טובים שתומכים ונמצאים מאחורינו, עובדה ש-47 חברי כנסת חתמו על עצומה כי גם הם מבינים אותנו".

 

עם הגיעם לכלא עוברים הארבעה ראיון אצל מפקדי בית הסוהר ולאחר מכן ייקלטו באגף של אסירי עבודה - אגף הנחשב יחסית נוח, בו מרצים את עונשם 40 אסירים פליליים.

 

סדר היום הממתין לארבעה: בשעה 6:00 בבוקר השכמה, מיד לאחר מכן ארוחת בוקר. בהמשך היום הם יבצעו עבודות אחזקה, אפסנאות או מטבח. מדובר באגף פתוח והאסירים נמצאים מחוץ לתא עד השעה 21:00 בערב. בני משפחותיהם של הארבעה יוכלו לבקר אותם כבר מהשבוע הראשון למאסרם. לאחר ריצוי רבע מתקופת העונש, יוכלו הארבעה לצאת לחופשות. ל-ynet נודע כי אם סידורי המקום הפנימיים יאפשרו זאת - יהיו הארבעה באותו תא.

 

הארבעה נכנסים לכלא, לאחר שבחודש שעבר דחה בית המשפט העליון את ערעורם. בהחלטה כתב השופט סלים ג'ובראן: "פעולה

 של שוטרי משטרת ישראל שהינה מחוץ לחוק ובאופן שאינו הולם את כבוד האדם וזכויותיו, עלולה לפגוע אנושות בתפקוד המשטרה ובאמון הציבור בה".

 

בשבוע שעבר נפגש השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', עם הארבעה. במהלך הפגישה, העלו ארבעת השוטרים בפני השר את טענותיהם לגבי הפרשה ותוצאותיה. אהרונוביץ' הקשיב לדבריהם וחיזק את ידיהם - אולם הבהיר שלא יתערב בהליכים המשפטיים נגדם.

 

בהכנת הידיעה השתתפה שרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלושה מהשוטרים שהורשעו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים