שתף קטע נבחר

השוטרים הנוקמים ביקשו חנינה: 'מלחמה בנהריה'

על שולחן הנשיא הונחה בקשה לחון את השוטרים שנידונו לשנת מאסר בפרשת "עבריינים במדים". פרקליטיהם טוענים כי הותרת ההרשעה על כנה "חוטאת לתחושת הצדק המפעמת בכל אדם"

פרשת "עבריינים במדים " מגיעה לפתחו של הנשיא: ארבעת השוטרים מנהריה שנידונו לשנת מאסר לאחר שניסו לפגוע בעבריין מיכאל מור, הגישו אתמול (יום ד') לנשיא שמעון פרס בקשת חנינה. "נדמה כי הותרת ההרשעה על כנה בנסיבותיה יוצאות הדופן של הפרשה דנן חוטאת לתחושת הצדק המפעמת בכל אדם", כתבו פרקליטיהם של השוטרים.

 

 

עורכי הדין כתבו כי "בנהריה מתחוללת מלחמה של ממש. אין היא זוכה לסיקורים תקשורתיים תכופים, אין היא זוכה לפריצות חדשותיות, אין היא זוכה לאוהלי מחאה ואין היא זוכה שידונו בה גנרלים. אבל היא ממשית והיא קיימת והיא מתנהלת מזה עשור וסופה כקו האופק ההולך ומתרחק".

 

ארבעת השוטרים - יניב אשור, אלדד חדד, רמי מוסא ויוסי לוי - החלו לפני כחודש לרצות את שנת

המאסר שנזגרה עליהם, לאחר שבית המשפט העליון דחה את הערעור שהגישו.

 

פרקליטיהם של השוטרים טוענים כי טרם הועבר להם מלוא חומר החקירה בעניינם. "נראה, כי יש מי שעושה הכל, בדרך כשרה וכנראה גם פחות כשרה, כדי למנוע מהמבקשים מלקבל את דו"ח ועדת הבדיקה הפנימית של משטרת ישראל, שהוקמה לבדיקת אירועי נהריה בתקופה הרלוונטית".

 

הם טוענים כי ממידע בלתי פורמלי שהגיע לידם ומדיווחים בתקשורת, הם לומדים כי הדו"ח מצביע על כך ש"הדרג הבכיר של המשטרה נכשל כישלון חרוץ בתפקידו כמי שאמור לגבות את השוטרים, לסייע בידם ולהגן עליהם מפני ארגוני פשיעה, דבר שלא הותיר בידי השוטרים כל ברירה אלא לעשות מעשה ולהגן על עצמם". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא פרס
צילום: פלאש 90
השוטרים בבית המשפט
צילום: מורן שביט
מומלצים