שתף קטע נבחר

נשים נגד עירית לינור: כינתה סטודנטית "זונה"

נציגות ארגוני נשים פנו ליועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, לאחר ששדרנית גלי צה"ל כינתה בשידור סטודנטית שניהלה רומן עם מרצה "זונה". "בשם צה"ל, הטרידה את חיילותיו, מפקדותיו ועובדותיו", נכתב בתלונה. גל"צ: "כשתגיע הפנייה נתייחס"

דווקא ערב יום האישה הבינלאומי, ארגוני נשים פנו באופן משותף אל יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, תא"ל גילה כליפי-אמיר, בדרישה להתנצלות פומבית והשעייתה של שדרנית גלי צה"ל עירית לינור משידור בתחנה הצבאית.

 

הסיבה לפנייה היא העיסוק בתוכניתה של לינור בתחנה הצבאית, "המילה האחרונה", בנושא רומן שקיימה סטודנטית בשם אורטל בן-דיין עם המרצה שלה מהאוניברסיטה העברית, ד"ר גדעון ארן.

במהלך התוכנית ששודרה ברביעי האחרון, גינתה לינור את הרומן, אותו כינתה "מכוער". השדרנית לא חסכה את דבריה גם מהמרצה ומהתנהלותו, עליה אמרה "פי אלף מכוערת מזו של הסטודנטית", אך בעניין התנהגותה של הסטודנטית אמרה לינור "בלקסיקון שלי קוראים לזה זונה".

 

במכתב הפנייה ליועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, כתבו נציגות הארגונים: "אמירותיה של עירית לינור מסוכנות הן בעבור כל חיילת צעירה (ונשים באשר הן). חיילת אשר נחשפה לתכניה הביזאריים והפוגעניים של תוכנית זו יכולה בקלות להסיק כי באם הוטרדה מינית על ידי גבר, בדגש על נשוי, ייטב לה שלא תחשוב על להתלונן או לדווח על כך, משום שאז, היא ממתגת עצמה כ'זונה', וחושפת עצמה לפגיעה פומבית". יש לציין כי בניגוד לדברים שנאמרו בשידור, המרצה במקרה הנידון אינו נשוי.

 

עוד הוסיפו נציגות הארגונים במכתב: "מתמיהה בעינינו העובדה כי בגלי צה"ל, בשידור חי, מעזים לקרוא למתלוננת על הטרדה מינית והתנכלות על רקע מיני 'זונה', ומעבר להיותה של ההשתלחות כולה תמוהה ובלתי מבוססת, יש בה משום הוצאת דיבתה של הגב' בן דיין. ציפיותינו מיועצת הרמטכ"ל... לסמן את המקרה שבנדון כתמרור אזהרה חמור, הדורש טיפול בהול".

 

"בניגוד למקרים פרטיים של הטרדה והתנכלות", מציינות הפונות במכתבן, "אין צורך להסביר מדוע אמירות שכאלה בתכנית רדיו בחסות צבא ההגנה לישראל, מסוכנות הן ומהוות הטרדה רבתי, על כל המשתמע מכך. ההטרדה במקרה זה, אינה של עירית לינור את בן דיין בלבד, אלא של עירית לינור בשמו של צה"ל, את כלל חיילותיו, מפקדותיו, ועובדותיו".

 

יצויין כי בעקבות תלונתה של הסטודנטית נגד המרצה בדבר הטרדה מינית, שלטענתה התרחשה לאחר סיום הקשר בין השניים, קבעה האוניברסיטה העברית במסגרת הסכם גישור כי התנהגותו של ד"ר ארן "אינה הולמת" ואף פסקה פיצויים לגב' בן-דיין.

 

מגלי צה"ל נמסר בתגובה: "הפנייה טרם התקבלה, לכשתגיע נתייחס בהתאם".

 

בהכנת הידיעה השתתף ערן בר-און

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לינור. תלונה על השידור
צילום: ירון ברנר
לאתר ההטבות
מומלצים