שתף קטע נבחר

בן אליעזר במצב קשה: "חשש אמיתי לחייו"

השר לשעבר מורדם ומונשם, ומאושפז כבר מעל שבוע באסף הרופא. אחרי ההחמרה, אמרו גורמים בביה"ח כי "מצבו קשה ויש חשש אמיתי לחייו". מנהל היחידה לטיפול נמרץ בוולפסון: "יש לו כמה גורמי סיכון - הוא מבוגר, לא רזה וחולה כרוני"

המצב מחמיר, וחבריו של ח"כ בנימין (פואד) בן-אליעזר חרדים לשלומו. השר לשעבר, שמאושפז כבר יותר משבוע בבית החולים אסף הרופא בצריפין, מורדם ומונשם וסובל מחיידק בריאותיו. גורמים בבית החולים אמרו כי מצבו קשה, ויש חשש אמיתי לחייו.

 

 

לצידו של בן-אליעזר, שמאושפז במחלקת טיפול נמרץ, נמצאים בני המשפחה הקרובה. מבית החולים מסרו מוקדם יותר היום כי "על-מנת לסייע לו מבחינה נשימתית הוחלט להרדים אותו ולהנשים אותו. מצבו מוגדר יציב והוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ".

 

ד"ר אריה סורוקסקי, מנהל יחידה לטיפול נמרץ בוולפסון, שהתבקש להתייחס למקרה של הנשמה כסיבוך של דלקת ריאות ציין כי "מבלי להכיר את כל פרטי המקרה, ולפי הפרסומים בתקשורת, ניתן להעריך שלאדם כזה יש כמה גורמי סיכון - הוא איש מבוגר, אדם לא רזה וחולה כרוני. אצל חולים במחלה ריאתית כרונית, יש סיכוי של כמעט 100 אחוז שדלקת ריאות תסתיים בהנשמה".

 

במרבית המקרים דלקת ריאות מגיבה לטיפול אנטיביוטי. רק כ-10% מהחולים זקוקים לאשפוז ורק כאחוז אחד יגיע למצב של הנשמה מלאה, כפי שקרה לבן-אליעזר, בן 75. "דלקת ריאות היא תהליך זיהומי שפוגע בחלק ניכר מהריאות וגורם להם להתמלא בנוזלים. כתוצאה מכך החולם סובלים ממחסור בחמצן וכדי לשפר את החימצון יש צורך לעיתים בסיוע של מכונת הנשמה", אומר סורוקסקי. "חיבור של מכונת ההנשמה עד להתאוששות הריאות עשוי לקחת כמה ימים או במקרים של חולים כרוניים עלול לקחת ימים רבים ואפילו שבועות".

 

לדבריו של הרופא הבכיר, "כל חולה שמאושפז בטיפול נמרץ נמצא, בהגדרה, בסכנת חיים. לא סכנת חיים מיידית, אך עלולים להיות סיבוכים בהם פגיעה במערכות גוף נוספות וקריסת מערכות, הידבקות בזיהומים או אי יכולת של הריאות להתאושש".

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלח היום איחולי החלמה לבן-אליעזר. נתניהו אמר לכתבים, במהלך סיור בבקעת הירדן, כי שוחח עם בן-אליעזר לפני כיומיים בקצרה ואמר: "אני מאוד מאוד אוהב אותו. הוא יהודי יקר. אני מאחל לו בריאות ומחזק אותו ואת משפחתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-אליעזר. מורדם ומונשם
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים