שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "המוזיקה המזרחית - זבל שהשטן לא ברא"

  יהורם גאון נגד הז'אנר המזרחי: בהקלטה שהגיעה לידי "ידיעות אחרונות", אומר הזמר לכתב העיתון של המרכז האוניברסיטאי אריאל: "מייחל לרגע שיעבור הגל העכור הזה". יוסי גיספן: "מביך שאמן בסדר גודל כזה צריך להתבטא כך בשביל להשיג כותרת"

  המוזיקה המזרחית שוב על דוכן הנאשמים - כשהפעם היא זוכה לביקורת חריפה מצד יהורם גאון. בראיון לעיתון של בית הספר לתקשורת במרכז האוניברסיטאי אריאל שבשומרון, כינה הזמר הוותיק את הז'אנר המזרחי "אסון טבע", והוסיף: "זה כזה זבל, שהשטן לא ברא אפילו. זבל איום".

  "אתה לא שומע נעמי שמר, ואתה לא שומע וילנסקי, ואתה לא שומע סשה ארגוב, אתה לא שומע כלום", אמר גאון. "לפעמים אני מקשיב למילים, ואני לא מאמין למה שאני שומע. העברית עילגת, יש שם שגיאות. אני לא מבין את הדבר הזה. זה ממש נורא". עם זאת, גאון הבהיר לכתב העיתון, אלון כץ, כי הוא לא יוצא נגד הז'אנר כולו. "אם מדובר באביהו מדינה, או בשלמה בר או באנשים כאלה, אז זה יפה. אבל הרוב זה בושה לאינטליגנציה. זה זבל שלא עלה כדוגמתו. אני מייחל לרגע שכבר יעבור הגל העכור הזה".

    

  כצפוי, בתעשיית המוזיקה הים-תיכונית היו שמיהרו לצאת נגד דבריו של גאון. "אחרי שקראתי את הכתבה הרגשתי נבוך בשביל יהורם גאון, לא בשבילי", אמר הבוקר ל-ynet הפזמונאי המצליח וחתן פרס אקו"ם, יוסי גיספן. "הייתי במבוכה מכך שאמן בסדר גודל כזה צריך להתבטא כך בשביל להשיג כותרת. אילו הזדמן לי לשוחח איתו, הייתי ממחיש לו שבין 'איפה את אהובה' לבין 'זה אני' של אייל גולן, אין הרבה הבדל. והייתי ממחיש לו שבין 'מי יש כבוד' לבין 'אתה תותח' אין הרבה הבדל, חוץ מ-50 שנה שעומדות ביניהם. זה אותו השיר, רק בזמנים אחרים. הייתי קורא לזה בוקר של מבוכה".

   

  בתגובה ראשונה לדברים, שפורסמה הבוקר ב"ידיעות אחרונות", טען גאון כי הוא אינו זוכר את הראיון: "אני לא זוכר שאמרתי דברים כאלה, אבל אני עומד מאחוריהם כי זה נשמע לי נכון. דעתי על המוזיקה המזרחית היא שהיא לא טובה באופן מיוחד. בסופו של דבר אני רואה את עצמי כבן עדות המזרח גאה, ודווקא מהנקודה הזו אני נותן ביקורת כואבת. ניסיתי להביע געגועים לימים מוזיקליים יפים יותר, של אלתרמן וחיים חפר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גאון. "בן גאה לעדות המזרח"
  צילום: תומריקו
  לאתר ההטבות
  מומלצים