שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרס מפעל חיים בתיאטרון לעודד תאומי

  הפרס יוענק לשחקן הוותיק בטקס השנתי של פרסי התיאטרון. חברי ועדת הפרס: "כשרונו הגדול, חנו הכובש ועומק דמויותיו היו מההישגים החשובים של התיאטרון הישראלי"

  האקדמיה הישראלית לתיאטרון תעניק השנה פרס על מפעל חיים לשחקן עודד תאומי. ועדת הפרס, בראשותו של אורי עופר, כללה השנה גם את השחקנית וכלת פרס ישראל ליא קניג, השחקן והבמאי עודד קוטלר, השחקנית זהרירה חריפאי ושמואל עומר.

   

  בנימוקיהם למתן הפרס כתבו חברי הוועדה: "תאומי עומד בקדמת הבמה של התיאטרון הקאמרי ובמרכזה, ומדי פעם בפעם גם כאורח במסגרות אחרות והופעות יחיד.

  תאומי מעניק לקהל הישראלי כמה משעותיו היפות ביותר ומחוויות התיאטרון המעשירות והמזהירות במשך דורות רבים. כישרונו הגדול, חנו הכובש ועומק ההתייחסות שלו לנפש הפועלת שגילם בקשת רחבה ומגוונת של מחזות – קלאסיים ומודרניים – היו מההישגים החשובים של התיאטרון הישראלי".

   

  עם פרסום הידיעה על הזכייה בפרס אמר תאומי ל-ynet: "יש לי מדף מלא בפרסים, אבל לקבל פרס מקולגות זה מרגש במיוחד. אין אדם שאינו אוהב פרסים, אבל אני מודה שכשמדובר בפרס על מפעל חיים זה קצת מוזר. מפעלים סוגרים כשהם מפסיקים לעבוד ולייצר. אני מרגיש בשיאי, בינתיים המפעל הזה עובד במלוא המרץ ובאופן יציב". הפרס על מפעל חיים יוענק לתאומי בטקס השנתי של פרסי התיאטרון שייערך ב-13 במאי באולם תיאטרון גשר ביפו.

   

  תאומי נולד בתל אביב ב-1937. אביו הוא מאיר תאומי, שחקן ומייסד התיאטרון העברי הראשון בארץ ישראל, שנרצח על ידי טרוריסטים בעמדו על הבמה בגן הוואי בתל אביב. עודד בן העשר החליט כבר אז ללכת בדרכו של אביו ולהפוך לשחקן. לימים הנציח את דמותו בהצגות היחיד שלו. תאומי הוא בוגר גימנסיה הרצליה. הוא

  למד משחק בסטודיו של פיטר פריי ומאוחר יותר זכה במילגה והשתלם ב-Neighborhood Play House בניו יורק וב-Actors Studio של לי סרטסברג.

   

  בשנת 1958 הצטרף תאומי לתיאטרון הקאמרי ובו גילם כמאה תפקידים מרכזיים. במקביל הופיע בתיאטרונים אחרים בהם תיאטרון האהל, תיאטרון הבימה, תיאטרון חיפה ותיאטרון בית ליסין. ב-1988 הופיע תאומי בלונדון עם הצגתו "אותות ומופתים". בעקבותיה הוזמן על ידי המחזאי ארנולד ווסקר לגלם את התפקיד הראשי במחזה "שיילוק". במקביל לעבודתו בתיאטרון שיחק תאומי גם בקולנוע ובטלוויזיה. בין הפרסים בהם זכה לאורך השנים היו ארבעה פרסי כינור דוד כשחקן השנה בתיאטרון, הפרס על שם מאיר מרגלית ושני פרסים על שם אברהם בן יוסף.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תאומי. מרגיש בשיאי
  צילום: ז'רר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים