שתף קטע נבחר

זירת הקניות

ארדן: "לא אהיה אחראי לצבא מבחינה סביבתית"

בדיון בהצעת החוק למניעת מפגעי אסבסט, הודיעו נציגי מערכת הביטחון כי הם מתנגדים שמוסדותיהם יבדקו מחשש לחשיפת סודות ביטחוניים. השר להגנת הסביבה הזהיר כי "במצב כזה, משרד הביטחון יהיה אחראי לכל התביעות הנזיקיות"

"מערכת הביטחון שולטת על מחצית משטח המדינה. אם רוצים שכל זה יהיה אקסטריטוריאלי, לא אהיה אחראי, כשר, למפגעים הסביבתיים של מערכת הביטחון", כך הצהיר היום (ד') השר להגנת הסביבה, ח"כ גלעד ארדן, בוועדת הפנים והגנת הסביבה, שהתכנסה כדי להכין את הצעת החוק למניעת מפגעי אסבסט לקריאה שנייה ושלישית.

 

הצעת חוק נועדה להסדיר את ההיבטים השונים של הטיפול באסבסט ברמה הלאומית. במהלך הדיון התגלעה מחלוקת בין נציגי מערכת הביטחון לנציגי המשרד להגנת הסביבה: במשרד מבקשים לאפשר לממונה אסבסט להיכנס גם למוסדות של מערכת הביטחון על מנת לבצע את תפקידו, אך במערכת הביטחון מתנגדים לכניסת ממוני אסבסט למוסדותיהם בטענה, שהביקור עלול לחשוף סודות של ביטחוניים.

 

ארדן אמר, אמר כי מערכת הביטחון לא צריכה להיות אקסטריטוריאלית וכי יש להכפיף גם אותה לחקיקה הסביבתית. "הפקחים שלי לא יעמדו בתור בכניסות לש.ג. במצב כזה, משרד הביטחון יהיה אחראי לכל התביעות הסביבתיות והנזיקיות נגד מערכת הביטחון. לא אהיה אחראי על הצבא מבחינה סביבתית", הזהיר השר.

 

ח"כ דוד אזולאי, יו"ר הוועדה, חיזק את ידי השר ואמר כי לא יתכן שמערכת הביטחון תוחרג מהחקיקה הסביבתית של מדינת ישראל. בתום הדיון הוא הודיע לנציגי מערכת הביטחון, משרד המשפטים והמשרד להגנת הסביבה, כי עליהם להגיע להסכמות עד יום ב' הקרוב, ואם לא יגיעו להסכמה - הוועדה תקבל את עמדת השר להגנת הסביבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגע אסבסט
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים