שתף קטע נבחר

אחרי האוסקר: ישי הנחה לדחות את גירוש הילדים

רשות האוכלוסין וההגירה הודיעה כי שר הפנים הנחה לדחות בכמה חודשים את גירוש הילדים שלומדים בבתי ספר ישראליים - כמו ביאליק-רוגוזין שתלמידיו כיכבו בסרט הדוקומנטרי שזכה באוסקר - "מתוך רגישות ותשומת לב מרבית". היתר יגורשו ללא דיחוי

האוסקר והחשיפה הבינלאומית דחו את הגירוש? שר הפנים, אלי ישי, הנחה את רשות האוכלוסין וההגירה, לדחות בכמה חודשים את גירוש ילדי העובדים הזרים הלומדים בבתי ספר ישראלים, דוגמת בית הספר ביאליק-רוגוזין, שתלמידיו כיכבו בסרט הדוקומנטרי הקצר שזכה באוסקר. כך הודיעו היום (ד') ברשות האוכלוסין וההגירה.

 

 

השר ישי אמר, כי "עם סיום כל ההכנות הנדרשות, מתוך רגישות ותשומת לב מרבית, הנחיתי כי האכיפה כלפי משפחות עם ילדים הלומדים במוסדות חינוך ישראליים תדחה במספר חודשים ותתמקד בשלב זה במשפחות עם ילדים לגביהם אין כל מחלוקת לגבי אי עמידתם בתנאי החלטת הממשלה".

 

ברשות האוכלוסין וההגירה הבהירו, כי "אנו עומדים בפני משימה רגישה וסבוכה ממרבית המשימות אותן נאלצנו לבצע עד

כה. נערכנו בצורה הנכונה ביותר שניתן, במטרה לבצע את החלטת הממשלה כנדרש".

 

 

בארגון "ילדים ישראלים" בירכו על הודעה לדחות את הגירוש, אך קראו לבטלו לאלתר. "לצערנו הכרזה זו של שר הפנים לא מעלימה את חרב הגירוש שמתנוססת מעל ראשם של הילדים ויתרה מכך מוסיפה עוד חרדה לחיי היומיום של המשפחות והילדים. הגיע הזמן לטפל בבעיות האמיתיות שהן הדלת המסתובבת ואי קיומם של חוקי הגירה בישראל. הילדים אינם הבעיה וגירושם אינו הפיתרון".

 

החלטתו של ישי לדחות בכמה חודשים את גירוש ילדי העובדים הזרים, התקבלה למרות שבסביבתו טענו בשבוע שעבר כי לסרט הדוקומנטרי "Strangers No More" אין כל השפעה עליו. יום לאחר הזכייה התבטא אחד ממקורביו של השר כשאמר כי 

לישי אין כל כוונה לשחק לידי הגורמים המנצלים את הזכייה לטובת המאבק הציבורי והפוליטי שהם מנהלים. "מי יכול להבטיח שאם נשאיר אותם בארץ זה ייגמר בזה?", תהו

בש"ס.

 

לאחר הזכייה בפרס הקולנוע היוקרתי, אמרה ל-ynet אסתר בת ה-12, אחת הדמויות המרכזיות בסרט, כי "אני מקווה שלא יהיה גירוש. אני אוהבת מאוד את ביאליק-רוגוזין ואת המורים והחברים, שנתנו לי אהבה מהרגע שנכנסתי לפה. המורה שלי גילתה לי בבוקר שזכינו באוסקר, וזה מבחינתי כמו פרס נובל. צעקתי מרוב אושר והלב שלי נפל לתחתונים".

 

אסתר הגיעה לישראל לפני כארבע שנים מדרום אפריקה. לאחרונה הוגשה למשרד הפנים בקשה להנפיק לה אשרת שהייה בארץ, וכעת היא ממתינה בציפיה מורטת עצבים להכרעה. היא, בינתיים, מקווה שכמו באוסקר, גם לעלילת חייה יהיה סוף טוב: "ידעתי בוודאות שהסרט הזה ינצח כי אין בית ספר אחר כזה. אני מקווה שלא יהיה גירוש".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי. "מתוך רגישות"
צילום: גיל יוחנן
אסתר אייקפה. זכתה באוסקר
צילום: ירון ברנר
מומלצים