שתף קטע נבחר

דורשים התנצלות מ-CNN: "סיקור מגמתי לפיגוע"

העיתונאים ברשת החדשות האמריקנית לא טרחו להסתיר את עמדותיהם בסיקור הפיגוע באיתמר, והטילו ספק בכך שמדובר בפעולת טרור. ישראל דרשה התנצלות: "סיקור מגמתי ומטעה"

ישראל דרשה התנצלות מ-CNN בעקבות סיקור הפיגוע הרצחני באיתמר, בטענה שהוא היה מגמתי ומטעה. במכתב ששלח לראש הלשכה של רשת החדשות האמריקנית בירושלים, קווין פלאוור, כתב ראש לשכת העיתונות הממשלתית, אורן הלמן, כי הוא המום מהסיקור.

 

 

בידיעה שפורסמה באתר האינטרנט של CNN נמנעה הרשת מלקבוע שמדובר בפיגוע, וייחסה את הטענה שמדובר במתקפת טרור לצה"ל. "אתם היחידים שהחלטתם להשתמש במינוח מתקפת טרור במרכאות, כאילו שלא ברור שמדובר בכך במקרה הזה", כתב הלמן, "יש גבול למידת האובייקטיביות שבה אפשר להשתמש לנוכח מקרה כה מזעזע". 


CNN: "בני המשפחה נהרגו במה שמכנה הצבא הישראלי 'התקפת טרור'"

 

בגוף הידיעה שפורסמה באתר של CNN נכתב כי "חמישה בני משפחה ישראלים נהרגו בגדה המערבית בשבת בבוקר, במה שהצבא הישראלי מכנה 'התקפת טרור'".

 

ואם זה לא מספיק, הגדיל כתב הרשת האמריקנית לעשות בדיווחו כאשר כתב "לפי דובר צה"ל, פולש נכנס להתנחלות הישראלית איתמר בסמוך לעיר שכם שבגדה המערבית בסביבות אחת בבוקר, עשה את דרכו לתוך בית המשפחה והרג שני הורים ואת שלושת ילדיהם".

 

בהודעת צה"ל, אגב, נמסר אתמול כי  "כוחות צה"ל עורכים סריקות באזור כדי לאתר את המחבל. צה"ל עורך בדיקות בכל המעברים שהוקמו במרחב". אם צה"ל השתמש במילה "מחבל", מדוע כתב איש ה-CNN כי הצבא הישראלי אמר בהודעתו "פולש"?


BBC: "בני המשפחה נדקרו למוות על ידי פולש שפרץ לביתם"

 

יש גם מי שעשוי להרים גבה לנוכח המשך הדיווח של CNN, בו נכתב "כוחות צבא עורכים מקיפים את האזור ועורכים חיפוש אחר התוקף". הפולש הפך בן רגע לתוקף - לא רוצח או מחבל. שום מילה על האפשרות או אפילו החשד כי מדובר במחבל פלסטיני.

 

גם בתאגיד השידור הבריטי BBC לא התעלמו מן האירוע הקשה באיתמר. "בני המשפחה - בהם שלושה ילדים - נדקרו למוות על ידי פולש שפרץ אל תוך ביתם, דיווחה התקשורת הישראלית", דווח. מי שקורא את הדיווח יכול להבין כי בני משפחת פוגל, אודי ורות ושלושה מילדיהם - יואב, אלעד והדס - נדקרו למוות בניסיון פריצה כושל. האמנם?

 

יחד עם זאת, מקריאת הדיווח עולה כי ב-BBC אפילו לא מנסים להסתיר את עמדתם לגבי מדיניות ישראל בשטחים בכלל והפיגוע באיתמר בפרט. "כמעט חצי מיליון יהודים חיים בלמעלה מ-100 התנחלויות שנבנו מאז הכיבוש הישראלי בגדה המערבית ובמזרח ירושלים ב-1967", נכתב ב-BBC. עוד נכתב כי "על פי המשפט הבינלאומי, מוגדרות ההתנחלויות מוגדרות כבלתי חוקיות, על אף שישראל חולקת על כך".

 

שי פלד, דובר CNN בישראל, מסר בתגובה: "הפרקטיקה העיתונאית הנהוגה היא לשים במרכאות דברים שנאמרו על-ידי צד שלישי. למרות זאת ובכדי למנוע אי בהירות במקרה הספציפי הזה, CNN עדכנה את הדיווח על האירוע הטראגי".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע הרצחני
אלפים בהלווית הקורבנות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים