שתף קטע נבחר

ישראל תפיץ בעולם את תמונות גופות הילדים

במהלך היום פורסמו באינטרנט תמונות מזעזעות של הטבח בבית משפחת פוגל באיתמר. שר ההסברה, יולי אדלשטיין, קיבל את אישור המשפחה לפרסם את התמונות בתקשורת הזרה, תוך טשטוש פניהם של הנרצחים. "רק תמונות זוועה כאלה יכולות להמחיש לעולם עם מי נאלצת מדינת ישראל להתמודד", אמר

התמונות המזעזעות ישפיעו על דעת הקהל העולמית? אחרי שעות של לבטים, החליט הערב (יום א') שר ההסברה, יולי אדלשטיין לפרסם את תמונותיהם של חמשת הנרצחים בטבח באיתמר. לבקשת קרוביהם של בני משפחת פוגל, פניהם של הנרצחים יטושטשו. התמונות יופצו לכלי התקשורת הזרים.

 

במהלך היום הופצו באינטרנט תמונות קשות של גופות הנרצחים באיתמר. כלי התקשורת בישראל לא פרסמו את התמונות המזעזעות, אולם לאחר שקיבל את הסכמת המשפחות, אישר שר ההסברה להפיץ בעולם את התמונות. "רק תמונות זוועה כאלה יכולות להמחיש לעולם עם מי נאלצת מדינת ישראל להתמודד", אמר אדלשטיין.

 

בסוף השבוע הפיצו גורמים רשמיים בהנהגת המתנחלים את תמונות הזוועה המפורטות יותר מהבית באיתמר, כולל כאלה של גופות הנרצחים. בלשכת ראש הממשלה, גורמי ההסברה התלבטו אם לפרסם את התמונות בעולם ובמשך שעות ארוכות נמנעו מלפרסם אותן באופן רשמי. רק לאחר ההלוויה וביקור נתניהו בשבעה, הוחלט להפיץ את התמונות.

 

במהלך היום הופצו התמונות באופן לא רשמי, פעולה שהעלתה שוב השאלה המוסרית שנשאלת שוב ושוב זה שנים, ושבה מתחבטים אנשי ההסברה הישראלים: עד כמה נכון לנצל תמונות כאלה, במיוחד כשמדובר בילדים רכים בשנים, כדי לזכות בהזדהות עולמית?

 

המצדדים בפרסום התמונות הקשות מהבית באיתמר בסוף השבוע טוענים כי רק אם ישראל תפרסם את התמונות הללו, יבין העולם עם אילו מחבלים חייתיים היא מתמודדת. לדבריהם, נקיטת העמדה העדינה פוגעת בישראל, ומונעת ממנה הסברה מועילה. מנגד טוענים המתנגדים כי ההימנעות מפרסום מדגישה את ההבדל בין מדינת ישראל למחבלים. "זה ההבדל בין אנושיות לתעמולה", הם אומרים. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כאן אירע הטבח. בית משפחת פוגל
צילום: בן קלמר
אודי פוגל
צילום רפרודוקציה: אמציה האיתן, אולפני אתרוג
רות פוגל
צילום רפרודוקציה: אמציה האיתן, אולפני אתרוג
יואב בן ה-11
התינוקת הדס
אלעד בן ה-4
מומלצים