שתף קטע נבחר

"תמר דומה לאמא שלה, חזקה כמו ברזל"

לבית משפחת בן ישי, שבתם רותי נרצחה עם בעלה וילדיה באיתמר, לא מפסיקים לזרום קרובים וחברים. מדי פעם נשמעים קולות בכי רמים. "תמר נחשפה לזוועה והיא מתארת אותה", סיפר הדוד הלל. "אבל היא מאוד חזקה, ענתה גם לראש הממשלה"

למרות הכאב שלא ניתן לתאר במילים, אחרי אובדן של חמישה בני משפחה באבחה רצחנית וחייתית , האיפוק שולט בבית משפחת בן-ישי בירושלים. בבית יושבים שבעה הוריה של רותי פוגל, הרב יהודה בן ישי, האם טלי, אחיה של רותי וגם הנכדים הקטנים שניצלו. "תמר, רועי וישי שרדו את התופת. הם ילדים מתוקים ברמה שקשה להאמין וזו הנחמה הכי גדולה שלנו", אמר ל-ynet אחיה של רותי, הלל.

 

 

בני משפחה וחברים לא מפסיקים להגיע לבית, שגדוש במבקרים שבאים לחלוק כבוד למשפחה מיוחדת מאוד ולבית שהצניעות בו בולטת. גם בצערם הכבד, מקפידים אחיה של רותי לכבד כל אדם שנכנס לביתם. את השקט מפלחים מדי כמה דקות קולות בכי רמים וזעקות של כאב.


הלל, חנן ואליחי בן ישי. "לאמא שלנו אהבה אינסופית" (צילום: גיל יוחנן)

 

בשיחה עם ynet סיפרו שלושה מאחיה של רותי, הלל (33), חנן (24) ואליחי, לוחם בנח"ל בן 21, על התמודדות המשפחה עם האובדן הבלתי נתפס. "היינו תשעה אחים, נותרנו שמונה, אחרי הירצחה של רותי, השם ייקום דמה, אבל עכשיו מצטרפים אלינו עוד שלושה אחים קטנים, ילדיהם של אודי ורותי".

 

האחים מספרים שאמם תגדל את שלושת היתומים שניצלו. "הם ילדים מתוקים ברמה שקשה להאמין וזו הנחמה הכי גדולה שלנו, שאפשר לשבת שבעה איתם. אמא שלי היא אשה מדהימה עם אהבה אינסופית. היא תגדל אותם עכשיו כמו שהיא גידלה את אמם ואת תשעת ילדיה, היא תתחיל עכשיו איתם חיים חדשים".

 

"חסד אדיר בתוך הכאב"

הלל סיפר על תמר, שחזרה הביתה ופגשה בנורא מכל: "היא יצאה כמו אמא שלה, ילדה מאוד חזקה. גם כשראש הממשלה ביקר אותנו אתמול ודיבר על התגובה הישראלית, היא ידעה לענות לו. כמו רותי היא עשויה מברזל. היא נחשפה לזוועה והיא מתארת אותה, אבל היא מתחזקת גם בכך שהיא מספרת איך ראתה את אחיה רועי שניצל מהתופת. לכל אדם בסיטואציה הזו זה בלתי נסבל, בטח לילדה בת 12".

 

הוא ביקש לתאר את המשפחה: "משפחת פוגל, משפחה קדושה וטהורה. ארץ ישראל ועם ישראל תמיד היו מאוד חשובים להם. אחרי הגירוש מנצרים הם עברו לאריאל ואחר כך לאיתמר, כשהרב אהוד, גיסי, הפך לרב בישיבת חיצים". הלל מספר על אחותו רותי: "אחותי, הי"ד, הייתה בת 35 בהירצחה. בשתי מילים מדובר באשת ברזל. אשה של עקרונות בלי סוף. כל דקה מחייה הוקדשה לטיפול בסביבתה ולשאר חבריה ומשפחתה".

 

חנן סיפר על האבל. "אני מרגיש שהרגשות הקשים של הצער והכאב הם כמו לידה. אנחנו בשלב של הדחיפות, אבל משהו קורה לעם ישראל. אמנם הכאב שלנו הוא בלתי נסבל, אבל היה לנו חסד אדיר בתוך כל הכאבים האלה, שהקב"ה השאיר לנו את הילדים וכך גם את זכר אחותי ובעלה".

 

"להתעלות מעל ימין ושמאל"

האח אליחי ביקש להעביר מסר: "בזמן הזה עם ישראל כולו צריך להתרומם. כבר אתמול בהלוויה איך הכאב מאחד בינינו. אנחנו צריכים להתעלות מעל ימין ושמאל, מעל דתיים וחילוניים. מובן שיש כאן אסון פרטי אבל זה גם אסון לאומי. הם נרצחו כי הם יהודים.

 

"צריך להבין מיהן הדמויות שאיבדנו. גם לפני הירצחו דיברנו על איזה מן אדם הוא אודי", הוסיף אליחי.

 "פשוט איש מושלם, מעולם לא ראית אותו כועס, עניו ושלם תמיד. הוא למד חברות, היה ב'מסילת ישרים' ואין ביטוי מתאים מזה כדי לתאר אותו".

 

הלל הוסיף וסיפר על תחושת המשפחה בימים הקשים הללו: "הקב"ה עשה איתנו חסד שבדין שנשארו איתנו ילדים  האופי של השבעה קיבל ביטוי אחר, לנסות להיות כמה שיותר חזקים למען הילדים שהם באמת מדהימים. הבוקר רועי בן ה-8 שניצל אמר קדיש ביחד עם סבא שלו ובאמצע התפילה הוא נזכר שזו הפרשה של יואב שנרצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האחים בן ישי
צילום: גיל יוחנן
תמר (משמאל), אתמול מול ראש הממשלה
צילום: גבי ניומן, מועצה האזורית שומרון
מודעת האבל בבית הוריה של רותי פוגל
צילום: אוהד צויגנברג
"כמו אמה, תמר עשויה מברזל". רות פוגל
מומלצים