שתף קטע נבחר

מחר: גם הנשיא פרס עוצר ל-5 דקות למען גלעד

ב-11:00 בבוקר יעצרו ברחבי המדינה לחמש דקות, לאות הזדהות עם החייל החטוף. נועם שליט: "לא קיבלנו שום מידע חדש על המצב של גלעד, או על התקדמות המשא ומתן"

עוצרים לחמש דקות - למען גלעד שליט: מחר (יום ג') ב-11:00 בבוקר תעצור המדינה ל-5 דקות, להזדהות עם החייל החטוף, גלעד שליט, הנמצא קרוב לחמש שנים בשבי ברצועת עזה. יוזמי העצרת מבקשים לעורר מודעות, בתקווה להביא לשחרורו של שליט עד לחג הפסח.

 

בשעה זו יירדו בני משפחת שליט וחבריהם לאוהל המחאה בירושלים, לצומת הקרוב לאוהל בירושלים. נועם שליט התייחס ליוזמה ולהוגיה: "אלו אנשים שלא הכרנו קודם. אנשים שפשוט קמו בבוקר ושאלו 'בעצם מה קורה פה'. לא מבינים איך זה, שכבר כמעט חמש

 שנים מדינת ישראל לא מצליחה להחזיר חייל שנמצא כמה קילומטרים מהגבול שלה. הוא לא שבוי באפגניסטן, אלא ממש פה לידינו".

 

אביו של החייל החטוף אמר, כי ההתגייסות של כלל הציבור נותנת לבני המשפחה תחושה של תמיכה וכוח. על המשא ומתן לשחרור בנו, אמר נועם שליט כי בתקופה האחרונה לא שמעו בני המשפחה דבר. "לא קיבלנו שום מידע חדש על המצב של גלעד, או על התקדמות המשא ומתן", הוא אמר.

 

היוזמה לעצירה במשך 5 דקות, תיענה על ידי אנשים פרטיים וארגונים כאחד. החל ממפעלים אזוריים בחבל מעון, סמוך לנקודת החטיפה של גלעד, שהכריזו על הפסקת העבודה מחר ב-11:00 בבוקר למשך חמש דקות, דרך בתי המשפט בחיפה, שם קרא הוועד לעובדים שיכולים להתפנות, לעמוד בצורה מאורגנת, וכלה במוסדות חינוך.

 

מי שעוד ישתתף הוא נשיא המדינה, שמעון פרס. מחר צפוי הנשיא לשאת את נאום הפתיחה בוועידת הנגב, שתיערך באילת. בסוף דבריו יבקש נשיא המדינה מהקהל באולם להשתתף ביוזמה של חמש דקות למען גלעד ולעמוד באולם הוועידה. גם הנשיא יעמוד במשך חמש דקות וייקרא להתפלל לשלומו של שליט ולחזרתו הביתה בשלום.

 

שירה חבושה, בת כיתתו של גלעד שליט וכיום סטודנטית באוניברסיטת חיפה, סיפרה: "בכיתה שבה אהיה, נפסיק את השיעור ונצא לאותן חמש דקות, כמו - כך אני מקווה - סטודנטים נוספים וציבור רחב בארץ. אני חושבת על גלעד, חושבת כל יום, יותר מפעם אחת. מבחינתי, חמש דקות העצירה האלה, הן צפירת אזהרה. שלא נגיע, להבדיל, לדקת דומייה לזכרו של גלעד.

 העובדה שהיוזמה הזו הגיעה מלמטה, מהציבור, מהשטח והתמיכה הציבורית הגורפת - מעידות על כך שהעם מצפה למעשים. אני מקווה שנתניהו באמת יתרגם את זה למעשים".

 

חבושה סיפרה כי מאז נחטף גלעד, היא הספיקה להשתחרר מהצבא, היתה פעילה במטה המאבק, עבדה בשגרירות ישראל בלונדון וכיום היא סטודנטית. "זו מבחינתי הפעולה הכי משמעותית, וזה שלב בחיים שגלעד לא יכול להגיע אליו כרגע", היא אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם רותם
גלעד שליט. 1,723 ימים בשבי
צילום: נועם רותם
נועם שליט. לא שמענו דבר חדש
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים