שתף קטע נבחר

נתניהו: על אבו-מאזן לפנות לעמו ולעצור ההסתה

בישיבת הסיעה הדגיש ראש הממשלה כי הגינוי של אבו-מאזן לא מספיק: "עליו להיות ברור וחד גם כלפי עמו". על הביקורות נגד הממשלה התלונן נתניהו: "אני עומד במידה רבה לבד"

בפתח ישיבת סיעת הליכוד, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לגינויים של הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן לטבח באיתמר ודרש ממנו לפעול ביתר שאת למען הפסקת ההסתה נגד ישראל. ראש הממשלה בירך את אבו-מאזן על כך שגינה את רצח בני משפחת פוגל, אך הדגיש כי עליו לעשות זאת גם בכלי התקשורת הפלסטינים. "עליו להיות ברור וחד גם כלפי עמו", התעקש נתניהו.

 

 

במוצאי שבת התקשר אבו-מאזן לנתניהו והביע את צערו על רצח חמשת בני המשפחת פוגל. מוקדם יותר היום, בראיון שהעניק לרשת ב', גינה הנשיא הפלסטיני את הפיגוע באיתמר פעם נוספת. לדבריו, "הפיגוע בזוי, לא מוסרי ולא אנושי. בן אנוש אינו מסוגל לדבר כזה".

 

כמה שעות לאחר מכן, אמר נתניהו לחברי סיעתו כי "על אבו-מאזן להיות ברור וחד גם כלפי עמו, שהרצח לא מקובל, ועליו

להיות ברור שההסתה צריכה להיפסק. זה בידיו ויפה שעה אחת קודם".

 

ראש הממשלה גם מתח ביקורת על כמה מדינות מערביות שלא גינו את מעשה הטבח. "דרשתי שהקהילה הבינלאומית תגנה הפשע, חלק גינה, וחלק אחר או שלא גינה או שהיה טכני ומוזר", אמר נתניהו.

 

השר מיכאל איתן דווקא שיבח את הגינויים של אבו-מאזן וקרא לחדש את התהליך המדיני. לדבריו, אם הרשות הפלסטינית תשוב לשולחן המשא ומתן, ישראל תצטרך לעודד את המהלך ולבצע צעדים בוני אמון.

 

גם ח"כ כרמל שאמה התייחס לפיגוע באיתמר ושיבח את התנהלותו של נתניהו. "תגובתך היתה מיידית, מידתית, יעילה, מדוייקת וכוללת החידוש של שילוב דחפורים והיתרי הבנייה, לצד האמצעים הצבאיים - המתכון הנכון". הוא הוסיף: "חוץ מלהחזיר את היקרים שאבדו לחיים, עשית הכל לרבות מול המשפחות, המתיישבים, כוחות הביטחון, העם

והעולם".

 

המתח הרב והעומס הכבד המוטל על ראש הממשלה בתקופה האחרונה ניכרו על נתניהו במהלך הישיבה. ח"כ דני דנון התלונן על כך שתנאי האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל טובים מדי בהשוואה לתנאים בהם כלוא גלעד שליט, ומתח ביקורת על כך שהצעת החוק להרעת תנאיהם לא מתקדמת. נתניהו הדף את הביקורת והשיב: "אני מתמודד עם כל הקשיים לבד. אני מתמודד על כל הדילמות לבד. אני עומד במידה רבה לבד, לבד".

 

ראש הממשלה המשיך והתייחס לעסקת גלעד שליט. הוא הבהיר כי בכוונתו להתעקש על כך שמחבלים פלסטינים שישוחררו במסגרת העסקה לא יגיעו לשטחי יהודה ושומרון. "האנשים האלה מבצעים פיגועים גם מתוך הכלא, ולאחרונה הצלחנו למנוע את זה, לא אגיד לכם איך", אמר, "אתם מדברים על התנאים של האסירים, ואני אמשיך לדבר על כל שלא ישוחררו ליהודה ושומרון".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בשבעה על בני משפחת פוגל
צילום: גבי ניומן, מועצה האזורית שומרון
הלוויית בני משפחת פוגל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים