שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  תג מחיר בצפת? מכוניות הוצתו, כתובות רוססו

  שני סטודנטים ערבים במכללת צפת התלוננו כי כלי הרכב שלהם הוצתו הלילה. בנוסף רוססו כתובות "מוות לערבים" סמוך למכללה. סטודנט: רודפים אותנו

  שוב ערבים על הכוונת בצפת: שני כלי רכב של סטודנטים ערבים הוצתו לפנות בוקר (יום ד'). בנוסף רוססו על קירות המכללה האקדמית בצפת כתובות "מוות לערבים", "כהנא צדק" ו"נקמה". המשטרה פתחה בחקירה, אך טרם נעצרו חשודים.

   

  ואליד גנאים, סטודנט במכללה, אמר ל-ynet: "רק לפני יומיים נערך במכלל כנס, שדן בדיאלוג ובדו קיום בין יהודים לערבים. מאז שהחלה ההתלהמות כלפינו, שבנו והדגשנו כי לא באנו לגור בצפת, אלא רק להתגורר במעונות כל תקופת לימודינו. לצערי, מאז אותה התבטאות של רב העיר, שמואל אליהו, נגד האפשרות שסטודנטים ערבים ילמדו ויהיו כאן - אנו חשים רדיפה. זה מתבטא באיומים, בקללות, ועכשיו אנו רואים שוב, כמו בעבר, מקרה של פגיעה ברכוש".


  "הרדיפה מתבטאת באיומים, בקללות, ועכשיו בהצתה (צילום: alarab.net)

   

  אחת הסטודנטיות, הלומדת מזה שנתיים במכללה, הביעה חשש כי האירועים האחרונים, כמו הטבח באיתמר, יביאו לכך שהמושג "תג מחיר" יחצה את גבולות הקו הירוק ויגיע לגליל: "אנחנו גרים בכפרים שלנו ועושים את כל הסידורים והבילויים בערים הגדולות. שנים רבות של קשר בין יהודים לערבים נבנה. במכללה בצפת לומדים לא רק מוסלמים, אלא גם בדואים ודרוזים וכולנו חשים היום שהפכו את זה לקרב בין יהודים ללא יהודים. אקדמיה היא אחד מסמלי הדו קיום ואסור לתת לגורמים קיצוניים משני הצדדים לפגוע בכך".

   

  מהמכללה האקדמית צפת נמסר כי הם מגנים כל פגיעה ברכושם של

   הסטודנטים מהמגזר הערבי וכן כל גילויי עוינות כלפיהם מצד גורמים שונים בעיר.

   

  במשטרת צפת ממשיכים לחקור מספר אירועים שאירעו בחודשים האחרונים, בהם ידויי אבנים לעבר בתים של סטודנטים ערבים הגרים בעיר העתיקה, ובמקרה אחד גם ירי באוויר בסמוך לבית בו מתגורר סטודנט ערבי. גם בעיריית צפת ממשיכים בניסיונות להרגיע את המצב והדגישו, כי קיימת הידברות בין ראשי המכללה והמשטרה כדי למנוע את המשכם של גילויי אלימות כלפי הסטודנטים הערבים.

   

  דובר מרחב גליל, רב-פקד ערן שקד, אמר: "אנו מתייחסים בחומרה רבה לאירועים ופועלים במספר מישורים של סיכול ונוכחות במוקדים רגישים. במהלך שנת 2010 נעצרו שני אחים ואדם נוסף, כולם תושבי צפת, בחשד לתקיפה, זריקת אבנים וירי לעבר קבוצת ערבים המתגוררים במעונות המכללה בעיר. נגד השלושה הוגש כתב אישום עם בקשה למעצר עד תום ההליכים. פעילות המשטרה בעיר תמשיך להתמקד, בגלוי ובסמוי, במניעת חיכוכים על רקע מתיחות בין ערבים ויהודים, בעיר בכלל ובמכללת צפת בפרט".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אחד מכלי הרכב שהוצתו
  צילום: alarab.net
  מומלצים