שתף קטע נבחר

דייל? בוא תתנדב להסביר את ישראל בעולם

במסגרת פרויקט של משרד החוץ, יעברו עשרות דיילים סדרת ראיונות ומיונים, על מנת לנצל את שהותם בחו"ל למשימות הסברה. יותר מ-100 דיילים נענו ליוזמה - שתחל בצפון אמריקה

במשרד החוץ מגייסים את אנשי חברת התעופה למשימות הסברה. יוזמה חדשה של משרד החוץ וחברת התעופה אל על, תציב את הדיילים בחזית הדיפלומטיה הישראלית. הם ישתתפו במשימות הסברה, בין היתר באוניברסיטאות בחו"ל.

 

במסגרת הפרויקט יעברו עשרות דיילים סדרת ראיונות ומיונים, על מנת לנצל את שהותם בחו"ל למשימות הסברה. באל על הופתעו מההיענות הגבוהה: מעל 100 דיילים וטייסים הציעו את עצמם לפרויקט, שכולו בהתנדבות מלאה.

 

אנשי חברת התעופה, שייבחרו להשתתף בתוכנית, יעברו הכשרה של חודש אחד, בה ילמדו תכנים שיעבירו אנשי משרד החוץ וארגון Stand with us. את התכנים הם יעבירו גם במהלך הטיסות הסדירות, וגם בימים בין הטיסות בהם שוהים עובדי צוות האוויר בחו"ל. במהלך שהיות אלו, שבכל חברת תעופה בעולם מנוצלים למנוחה, טיולים או לשופינג, ישתתפו הדיילים והטייסים בסדרות הרצאות, שיחות ומפגשים עם תושבים מקומיים.

 

באל על שמחו להירתם למאמצי שיפור התדמית של ישראל בעולם. מנכ"ל החברה, האלוף (במיל') אליעזר שקדי, נתן אור ירוק ליוזמה, וסמנכ"ל השירות בחברה, יהודית גרסריו, ומנהל הפרויקט, אלון פוטרמן, שמובילים את המיזם, פרסמו קול קורא לצוותי האוויר.

 

על פי ההערכות, פיילוט של הפרויקט ייצא לדרך כבר בחודש הבא בשלושה

 יעדים בצפון אמריקה: טורונטו, לוס אנג'לס וניו יורק, בשיתוף ובאירוח של הקונסוליות הישראליות.

 

במסגרת סדרת המיונים שיעברו המתנדבים, ייבחנו בין היתר כישורי הרטוריקה, מידת הייצוגיות וידיעת שפות זרות מלבד אנגלית של אנשי התעופה, במטרה להרחיב את היריעה ליעדים נוספים בעולם. בחברת אל על הדגישו כי לא מדובר ב"דיפלומטיה ממוסדת", ו"קבוצת העובדים תייצג את מגוון הקשת הפוליטית, ולא תעסוק בסוגיות שנויות במחלוקת, אלא תתמקד בהצגת "ישראל היפה", תוך השמת הזהות בין החברה למדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במקום שופינג בהמתנה בחו"ל, הסברה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים