שתף קטע נבחר

מיכל מתתיהו

מיכל מתתיהו, שחקנית בעבר ושדכנית בהווה, מחלקת את זמנה בין ניו-יורק, תל אביב ולונדון. בשלושת הערים האלה היא מקיימת ערבי ספיד דייטינג

מיכל מתתיהו, 40, בעלת חברת ספיד דייטינג, הגשימה חלום של הרבה ישראלים: לחלק את זמנה בין תל אביב, לונדון וניו-יורק. מתתיהו, שגדלה בקרית אונו, סיימה לימודי משחק בבית צבי ואף הספיקה לשחק בתיאטרונים נחשבים ולהופיע בסרט "סיפורי תל אביב" של איילת מנחמי בתחילת שנות התשעים. לפני 12 שנים, החליטה מתתיהו ללמוד בימוי בלונדון. אחרי כארבע שנים, היא התלבטה אם לחזור לארץ או לפתוח עסק עצמאי. מתתיהו בחרה בעסק עצמאי. היא רצתה עצמאות, בלי בוסים. יום אחד ראתה ב"ג'ואיש כרוניקל" מודעה במדור ההזדמנויות העסקיות וגילתה שמישהי שניהלה שירות שידוכים חיפשה זכיין שירחיב אותה גם לישראל. הרעיון, בסופו של דבר, לא יצא לפועל, כי השדכנית האנגליה רצתה ממיכל יותר מידי כסף. ידיד בריטי, לו סיפרה על העיסקה שכשלה, הציע שתריץ לבד שירות של ספיד דייטינג. מתתיהו בדקה את הנושא והגיעה למסקנה שמדובר ברעיון נהדר.

 

"התחלתי להתעניין בתחום וגיליתי שבלונדון הספיד דייטינג היה בשיא הטרנד. ראיתי שאין ליהודים מסגרת כזאת והחלטתי להתמקד בנישה הזאת. תמיד הייתי טובה בלחבר אנשים, כי אני טיפוס חברתי. בניתי אתר והתחלתי להסתובב בלונדון כדי לחפש מקומות למפגשים. פניתי לבתי כנסת ליברלים ששמחו על היוזמה. סימנתי תאריך בלוח השנה וקפצתי למים. הגעתי למפגש הראשון עם שבעה חברים, שעזרו לי לטפל בארבעים איש שהגיעו לאירוע. עם הזמן העסק תפס תאוצה, אנשים התארסו, התחתנו והתחלתי לגדול. בינואר 2009 פתחתי גם ספיד דייטינג בתל אביב, שגם שם זה הפך לטרנד עכשווי, ובמאי אותה שנה, פתחתי סניף גם בניו-יורק".

 

איך?

"בקיץ 2008 הייתי בניו-יורק, אחרי שהחלפתי דירה עם מישהו בצ'לסי. מאוד נהניתי בניו-יורק ואמרתי לעצמי שאני חייבת לפתוח פה סניף. במאי 2009 חזרתי לעיר, שכרתי דירה באפר ווסט סייד ובניתי את האתר האמריקאי שלי www.thespeeddating.us ".

 

איך עובד הספיד דייטינג שלך?

"מספר האנשים המירבי שיכול להשתתף במפגש אחד הוא שלושים, כשכל אחד מקבל שבע דקות לשיחה. אני תמיד מקיימת את המפגשים במקומות נעימים, שבהם לכל אחד יש פינה לדבר. בערב אחד משתתף יכול לדבר עם עד 15 פרטנרים פוטנציאלים. יש בחור אחד שהגיע למפגש 11 פעמים. הוא אמר לי שהוא לא מסתדר עם יהודיות ועד עכשיו יצא רק עם לא יהודיות. הוא באמת לא מצא אף אחת מתאימה וכשהוא הגיע בפעם ה-11 הוא הודיע לי שזאת הפעם האחרונה, למרבה ההפתעה הוא מצא בת זוג בספיד דייטינג ההוא ואחרי כמה חודשים התארס אתה. הוא התקשר להגיד שהם התחתנו".

 

עד איזה גילאים אפשר להגיע לספיד דייטינג?

"בניו-יורק 55-25, בלונדון אפשר להגיע גם עד גיל 70".

 

איך את מתמודדת עם התחרות בניו-יורק?

"יש לי מתחרים בניו-יורק ואני עדיין נאבקת על מקומי כאן. בכל יום ראשון אני מקיימת ספיד דייטינג ב'מוסטנג באר אנד גריל', באפר איסט סייד. התחברתי גם ל'לונה באר', באפר ווסט סייד ולבאר שמפניה בשם

Flute במידטאון. גם בגראמרסי פארק מצאתי מקום, אני עושה רוטציה בין השכונות. פתחתי את הסניף בניו-יורק לפני שנתיים ובינתיים הולך סבבה. באוגוסט אומנם אין הרבה אנשים בעיר וגם השלגים בחורף די מקשים, אבל חוץ מזה הכל אחלה".

 

איך מצאת את המקומות?

"באינטרנט. בחלק מהם ביקרתי במקום שמאוד אהבתי וכשפניתי לבעלים עם הרעיון להתארח אצלם, הם מאוד שמחו על היוזמה".

 

איך החיים בניו-יורק בהשוואה ללונדון?

"אני מתה על ניו-יורק, בשבילי היא שילוב בין תל אביב ולונדון. אני מאוד אוהבת את העובדה שבניו-יורק אתה יורד מהבית ואתה ברחוב, בלונדון אתה לא יכול לזוז בלי מכונית. אני גם אוהבת את זה שבניו-יורק אנשים הרבה יותר פתוחים, אני מרגישה כאן תחושה של חופש. יש הרבה היספאנים בניו-יורק שמדברים איתי כי אני נראית כמו ספרדיה ונותנים לי להרגיש בבית. בלונדון חשבו שאני איטלקיה, שם אנשים לא ידברו אתך ברחוב. ברכבת הם יושבים בשקט וקוראים עיתון. מצד שני, מה שאני אוהבת בלונדון זה את המשהו המסודר הזה שמאוד מרגיע. אני נורא אוהבת את הסדר. בלונדון את יודעת שהרכבת הבאה תגיע עוד שתי דקות, מה שבניו-יורק את לא יכולה לדעת. מצד שני, בסאבוויי יש בקיץ מזגנים, מה שאין בלונדון, שם הרכבות גם נוסעות הרבה יותר עמוק באדמה".

 

לך בעצמך יש חבר?

"יש לי בן זוג אנגלי-יהודי, הוא רופא מומחה לבעיות גב. בגלל זה הוא לא כך כך יכול לנסוע איתי או לעבור לגור בניו-יורק, כי אז הוא יצטרך שוב לעבור בחינות".

 

פגשת כאן ישראלים?

"הרבה. יום אחד הלכתי ברחוב ופתאום בחור ישראלי אומר לי: מה העניינים? לא הבנתי מאיפה הוא יודע שאני ישראלית, אבל בדיוק קניתי איי-פוד מזויף וביקשתי ממנו שיבוא לעזור לי לדבר עם המוכר. הוא באמת בא ועזר".

 

את יכולה להרגיש את הבדידות בניו-יורק?

"את הבדידות אני מרגישה בלונדון, כי שם רוב הזמן קר וחשוך. אני לא מרגישה כאן בדידות. רוב הזמן כולם רצים ועסוקים ומרוב אופציות שיש להם הם נשארים לבד. יש גם הרבה שמתאהבים בבדידות של עצמם ולא מוכנים להתפשר על בן זוג".

 

אז איפה את רואה את עצמך בשנים הקרובות?

"אני מאוד אוהבת גם את תל אביב, גם שם פתחתי ספיד דייטינג. פתחתי לא מזמן גם סניף בפריז. אני כל הזמן זזה".

 

זה לא מעייף?

"מאוד, אני מניחה שאמשיך לזוז עד שאתביית".

 

איפה נראה לך שזה יהיה?

מיכל: "בתל אביב!"

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כל הזמן זזה. מתיתיהו
אתר לביאה הון
מומלצים