שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AP

  המאפיה היפנית מסייעת לנפגעי רעש האדמה

  אחד מראשי הפשע ביפן אמר כי העזרה מתבצעת בחשאי, כדי שהתושבים לא ידחו את הסיוע. בין היתר הם העבירו מצרי מזון וגם חיתולים. הם גם הגיעו לפוקושימה

  היאקוזה למען נפגעי רעש האדמה: ארגוני מאפיה ביפן מפעילים שירותי סעד לאוכלוסייה, אך הם עושים זאת בחשאי, כדי שהתושבים לא ידחו את הסיוע. כך אמר אחד מראשי הפשע ביפן לכתב האמריקני ג'ק אדלשטיין, מה"דיילי ביסט". "כרגע אין ביפן יאקוזה, אזרחים או זרים. כולנו יפנים. כולנו צריכים לעזור אחד לשני", הוא אמר.

   

  האסון ביפן - הדיווחים האחרונים ב-ynet:

   

  לאחר רעש האדמה החזק, שפקד את יפן ביום שישי בשבוע שעבר, שיגרו

   אנשי ארגוני פשע לאזורים שנפגעו מזון, מים ושמיכות במשאיות ובכל רכב אחר שעמד לרשותם.

   

  יום לאחר רעידת האדמה שיגר ארגון הפשע השלישי בגודלו ביפן 25 משאיות עמוסות בחיתולים, מרק מוכן, בטריות, פנסים, שתיה ומצרכים חיונים אחרים לצפון המדינה. בכיר בארגון הפשע השני בגודלו ביפן הציע מחסה לזרים החיים במדינה ואשר נפגעו ברעש. זהו דבר שלא נשמע עד כה במדינה - שבה אנשי היאקוזה לא מקבלים את הזרים.

   

  ארגון המאפיה הגדול ביותר, בו כ-40 אלף חברים, פתח לציבור את משרדיו ברחבי יפן ושיגר משאיות עם עזרה במהירות רבה, מבלי שהדבר הגיע לכותרת. מיד לאחר הרעידה שיגרו אנשי הסניף של הארגון בטוקיו 50 טונות של אספקה לבנין העירייה בהיטאצ'ינקה, מבלי

   להזכיר כלל את השייכות שלהם ליאקוזה, כדי שהתרומות לא יידחו. אנשי המאפיה נסעו בדרכים צדדיות והמסע הארוך לניצולים נמשך כ-12 שעות.

   

  סניף אחר של ארגון הפשע הגדול ביפן, כך על-פי הדיווחים, שלח 70 משאיות לאיזורי איבראקי ופוקושימה. אנשי המאפיה נכנסו לשם בלי כל אמצעי הגנה. אגב, הכספים שבהם נרכש הציוד הוא מגביית דמי חסות, סחיטה, הונאה וזיופים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הגיעו לאזורי אסון
  צילום: AP
  הכור בפוקשימה
  צילום: AP Photo/Tokyo Electric Power Co. via Kyodo News
  מומלצים