שתף קטע נבחר

גרמניה באבל: מת דוב הקוטב המפורסם קנוט

הדוב שזכה למעריצים מכל רחבי העולם אחרי שאמו דחתה אותו בלידה וגודל על-ידי צוות גן החיות, נמצא מת במתחם המוקצה לו. "הוא היה הכוכב של גני החיות בברלין", ספד לו ראש העיר

אוף וידרזן, קנוט: דוב הקוטב הפופולרי קנוט, שהיה לאטרקציה בינלאומית, הלך היום (שבת) לעולמו בגן החיות בברלין, משאיר אחריו אלפי מעריצים שהשתוממו למראהו. ראש העיר ברלין, קלאוס ווברייט, ספד לו ואמר שמותו הוא דבר נוראי: "הוא היה יקר לכולנו. הוא היה הכוכב של גני החיות בברלין".


קנוט בימים מאושרים, אשתקד. הכניס מיליוני אירו ממזכרות (צילום: AP)

 

קנוט, שנולד כגוש פרווה צמרירי השוקל 800 גרם, נדחה על-ידי אמו טוסקה לאחר לידתו, והמטפלים בגן החיות החליטו בצעד שנוי במחלוקת לגדל אותו בעצמם. לאחר שפעילים למען זכויות בעלי חיים מתחו ביקורת על החלטת גן החיות לגדל את הדוב, התגייסה התקשורת בגרמניה למען הדוב הקטן והפוטוגני, וסיקרה אותו בהרחבה. שירים נכתבו לכבודו, וחנויות בברלין מכרו מזכרות בדמותו: גלויות, מחזיקי מפתחות וממתקים, שהכניסו במצטבר מיליוני אירו.


ראש בראש. קנוט הביא להכפלת מספר המבקרים (צילום: AP)

 

הדוב המפורסם נאסף אל אבותיו היום בעודו לבדו במתחם המוקצה לו. "הוא היה לבדו במתחם, הוא היה במים, ואז הוא

מת", אמר היינר קלאוס מגן החיות. מחרתיים תיערך לו נתיחה שלאחר המוות, בניסיון לברר את הסיבה למותו. סוכנות הידיעות הגרמנית DAPD דיווחה כי בין 600 ל-700 איש היו במתחם היום וראו את קנוט ללא רוח חיים.

 

בגן החיות נזכרו היום כיצד נולד קנוט ב-5 בדצמבר 2006, וכיצד הוצג לציבור 15 שבועות לאחר מכן. לדברי העובדים, מאז שיעור המבקרים הכפיל את עצמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היה שלום, הדוב קנוט
צילום: איי אף פי
מומלצים