שתף קטע נבחר

ישראל שיגרה ליפן משלחת חלוץ לסיוע רפואי

המשלחת של פיקוד העורף מונה שני רופאים וקצין, שיגיעו לעיר קוריהארה, שבה מרוכזים הפליטים. בימים הקרובים תשלח ישראל שמיכות, מעילים, כפפות ובתי שימוש ניידים

ישראל מושיטה יד ליפן בשעתה הקשה: לאחר שממשלת יפן נתנה אור ירוק, יצאה הערב (שבת) משלחת מקדימה של פיקוד העורף לעיר קוריהארה הסמוכה לסנדאי, לשם פונו נפגעי הצונאמי. המשלחת מונה שני רופאים וקצין, שיבחנו את הצרכים, לקראת שיגור משלחת רופאים וציוד בימים הקרובים.

 

מנהל מחלקת צפון מזרח אסיה במשרד החוץ, חגי שגריר, מסר ל-ynet כי כבר בימים הקרובים יוציאו משרד החוץ ומשרד הביטחון טיסת מטען, ובה כמויות גדולות של שמיכות, מעילים, כפפות ובתי שימוש ניידים.

 

 

המשלחת המקדימה תגיע מחר לטוקיו, וביום שני תצא למחוז מיאגי, שבו התקבצו אלפי פליטים ופצועים על מנת לאמוד את הצרכים בשטח - כ-6 שעות נסיעה מהבירה. "כבר בהתחלה הצענו כל מיני ערוצי סיוע בכל תחום, ולקח להם זמן להתארגן עד שהחלו להיענות לבקשות", אמר מנהל מחלקת צפון מזרח אסיה במשרד החוץ. לנמל התעופה בן גוריון הגיע גם השגריר היפני בישראל, שהודה על הסיוע, וציין שישראל היא אחת המדינות הראשונות ששולחת צוות רפואי.

 

לדברי איש משרד החוץ, העיר אליה נשלחו הישראלים "לא נפגעה בצונאמי, אבל היא קרובה למחוז שנפגע ומרכזת פצועים ופליטים ממחוז סנדאי, ולכן קיים שם לחץ עצום של תשתית רפואית, מחסור רופאים, תרופות וציוד רפואי. משום כך, ביחד עם פיקוד העורף החלטנו על שיגור מקדים של צוות ובו שני רופאים וקצין מהפיקוד על מנת לבדוק את הצרכים ולהיערך בהתאם".

 

ביפן עצמה חוששים מפני המשך דליפת הכורים הגרעיניים, בשעה שהמאמצים לקרר אותם נמשכים. לראשונה מאז החלה דליפת הקרינה בעקבות רעש האדמה והצונאמי האדיר, הודיעה יפן כי המים באזור פוקושימה נגועים בקרינה רדיואקטיבית החורגת מהמותר. כמות קטנה ולא מסוכנת של יוד רדיואקטיבי נמצאה גם במי ברז בטוקיו ובחמישה אזורים נוספים. רמת הקרינה הזו עדיין אינה מסוכנת לבריאות, והיא מגיעה לפחות משליש מהרמה המותרת. 

 

עוד נמסר על מזון נגוע בקרינה שנאסף מהאזור הסמוך לכורים הגרעיניים בפוקושימה. יפן אסרה לשווק מוצרים דומים מהאזור הזה. עם זאת נמסר כי רמות הקרינה אינן גבוהות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילי צבא יפן באזור האסון
צילום: AP Photo/Kyodo News
הכור בפוקושימה ממשיך לדלוף
צילום: AP Photo/Tokyo Electric Power Co. via Kyodo News
מומלצים