שתף קטע נבחר

ח"כ דלא ידע

במשך השנה הם מייצגים שתיים מן החסידויות המעטות המחוברות למדינה. אך כטוב לבם ביין, פרצו הח"כים אייכלר ומוזס בשירה נלהבת של המנון הנטורי קרתא. זה מה שקורה כששותים עד דלא ידע בין שלטון הכויפרים - לכויפרים בשלטון

מה קורה כאשר סגן שר החינוך ועמו חבר כנסת נוסף, שותים כוסית אחת יותר מדי במשתה פורים? שירה סוחפת עד דלא ידע של המנון הנטורי קרתא.

 

 

אמש (מוצאי שבת וליל פורים) התכנסו ח"כ מנחם אליעזר מוזס, סגן שר החינוך, והח"כ הישן-חדש ישראל אייכלר (שניהם מסיעת "יהדות התורה"), לצד אלפי חסידים, למשתה פורים בחצר הרב ישראל הגר, בנו של האדמו"ר מוויז'ניץ ומנהיג החסידות בפועל, בבני ברק.   

 

החסידים קיימו את מצוות החג בהידור, ושתו עד דלא ידע בין שלטון הכויפרים – לכויפרים בשלטון, וכטוב ליבם ביין פרצו הח"כים העליזים עם ההמון השמח בשירה נלהבת של המנון הנטורי קרתא: "בשלטון הכופרים אין אנו מאמינים, ובחוקותיהם אין אנו מתחשבים. בדרך התורה נלך באש ובמים, נקדש שם שמיים".

 

שירת "ונהפוכו"

במרכז החגיגה הלהיב ח"כ אייכלר (חסיד בעלז) את החבורה בתנועות ידיים רחבות, וגם ח"כ מוזס (חסיד ויז'ניץ) לא טמן כוסו בצלחת.

יש לציין כי חסידויות ויז'ניץ ובעלז הן מן הבודדות ששולחות נציגים לכנסת, ונתפסות כחסידויות ש"התחברו לציונים".

 

על רקע זה חל קרע מסוים ביחסים בין האדמו"ר מסאטמר - חסידות אנטי ציונית במוצהר - לאדמו"רים מוויז'ניץ ומבעלז, שהתגלגל גם לסכסוך משפחתי: האדמו"ר מוויז'ניץ חיתן את שתי בנותיו עם האדמו"ר מבעלז והאדמו"ר מסאטמר. על רקע הקרע האידיאולוגי, התקררו היחסים בין האדמו"ר מסאטמר – לחמיו וגיסו.

 

אולי פעם בשנה - בעקבות הווידיאו הזה - יוחלפו משלוחי מנות בין החצרות. ונהפוכו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שירה נלהבת. המשתה אתמול
צילום: ישראל כהן, כיכר השבת
כטוב לבו. ח"כ אייכלר
צילום: יצחק רוסק
מומלצים