שתף קטע נבחר

השביתה תימשך: העו"סים דחו את הצעות האוצר

כשבחוץ הפגינו עשרות עובדים סוציאלים, דנו בבניין ההסתדרות במשך 9 שעות בהסכם המתגבש עם האוצר. כעת ינהלו העובדים הסוציאלים את המו"מ לבדם, ללא ההסתדרות. עופר עיני: "הסברתי שזו התוצאה הטובה ביותר שניתן היה להשיג"

שביתת העובדים הסוציאליים נכנסת לשבוע השלישי: איגוד העובדים הסוציאליים דחה אחר הצהריים (יום א') את ההסכמות שהושגו עד כה עם משרד האוצר לגבי תנאי העסקת העובדים. מאז שעות הבוקר התכנסה מועצת האיגוד הסוציאלי, הכוללת 30 עובדים, ובתום הישיבה הצביעו החברים נגד ההבנות.

 

מאבק העובדים הסוציאליים - סיקור נרחב ב-ynet:

בואו לדבר על זה בפייסבוק של ynet

 

במשך כתשע שעות דנה מועצת איגוד העובדים הסוציאליים בהסכם המתגבש עם האוצר, כשמחוץ לבניין ההסתדרות הפגינו בכל אותה עת עובדים סוציאליים שצעקו "לא להסכם" ו"לא נוותר". הצעקות הגיעו לחלון הקומה הרביעית בהסתדרות, שם התקיימה ההצבעה.


"האוצר חי בסרט". מפגינים נגד ההסכם (צילום: ירון ברנר)

 

14 נציגים תמכו בהמשך המאבק, 11 תמכו בהסכם שהושג עד כה ו-4 נמנעו. בהסתדרות אמרו כי הם מכבדים את החלטת איגוד העובדים הסוציאליים. "הודעתי לחברי האיגוד היום כי השגתי עבורם את התוצאה הטובה ביותר שניתן היה להשיג על-פי דרישותיהם", אמר יו"ר ההסתדרות, עופר עיני.

 

"ההסכם אינו ראוי" 

לפי ההסכמות שהושגו עד כה עם האוצר, לכל העובדים הסוציאליים בשירות המדינה תוענק תוספת שכר אחידה של 7.25 אחוז והם יעבדו עוד שעה וחצי בשבוע. עד 2014 יקבלו כל העובדים גם תוספת של 1,100 שקלים, וגם ההפרשות לפנסיה יגדלו.

 

כמו כן, העובדים יקבלו מענק חד-פעמי של 2,000 שקלים ותוספת לילדים במעונות יום - 300 שקלים לילד ראשון עד גיל 5 ו-200 לילד שני. משרד האוצר התחייב ששכר עובדים סוציאליים בעמותות לא יפחת מ-6,000 שקלים. עוד התחייב האוצר לאכוף סנקציות על מי שלא יצייתו לכך, עד כדי ביטול ההתקשרות עם עמותות סוררות.

 

משמעות המהלך עליו החליט איגוד העובדים הסוציאליים היא שהם ימשיכו לנהל לבדם

את המשא ומתן מול משרד האוצר ללא ליווי ההסתדרות. בינתיים, בוטלה הפגישה שתוכננה להתקיים היום עם משרד האוצר. מחר ב-10 בבוקר הייתה אמורה להתקיים ישיבת מרכז נוספת של איגוד העובדים הסוציאליים, במטרה לקבוע את העקרנות להמשך המאבק, אך היא נדחתה למועד לא ידוע.

 

ענבל חרמוני, דוברת ארגון עתידנו, שניהל את מאבק העובדים הסוציאליים בהסכם, בירכה על ההחלטה שהתקבלה: "אנחנו מאד מרוצים מההישג. היתה אמירה ברורה של העובדים והעובדות שההסכם אינו ראוי ואינו תואם את הדרישות בשמן יצאנו למאבק. המחאה שלנו הובילה להצבעה אמיצה של חברי המרכז למרות הלחץ של עופר עיני.

 

"נוצר מהלך מאד חזק בשבוע האחרון, הפגנות ופעילות בלתי פוסקת של העובדים הסוציאליים נגד ההסכם. השטח זעק את זעקתו במשך השבוע האחרון והיא הגיעה לנציגינו במועצת האיגוד. המהלך הזה נגמר בהצלחה מבחינתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת העובדים הסוציאליים
צילום: ירון ברנר
מומלצים