שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

עדות מהפיגוע: "בחור ישיבה רץ ורגליו בערו"

עדי הראייה תיארו את הפיצוץ העז של מטען החבלה, שגרם לפציעתם של לפחות 25 בני אדם. "אנשים שכבו על הרצפה מדממים, היתה היסטריה רצינית", סיפר עובר אורח

הטרור חזר לירושלים, ואיתו גם הפחד הגדול. מטען החבלה, שהתפוצץ היום (ד') ליד אוטובוס אגד במרכז ירושלים, וגרם לפציעתם של עשרות בני אדם ולמותה של אשה אחת, החזיר את הטראומות של שנות התשעים - תקופת הפיגועים באוטובוסים.

 

עובד התחנה המרכזית בירושלים, שלמה שטיינר, סיפר כי שמע פיצוץ חזק מאוד: "הסתכלתי דרך חלון התחנה, ראיתי עשן מיתמר ובחור ישיבה שרץ שם ורגליו בוערות". שטיינר אמר כי כוחות ההצלה הגיעו תוך דקות ותיאר את המראות הקשים: "ראיתי אנשים שוכבים. היה מאוד מפחיד".


מפנים את הפצועים. "כוחות ההצלה הגיעו תוך דקות" (צילום: AFP)

 

הפיגוע אירע בסמוך למגדל לב העיר, שם עובד דוד אריאלי. הוא סיפר על האנדרלמוסיה: "שמעתי סירנות רבות, והיתה המולה רבה, אבל תוך דקות האמבולנסים פינו לבתי החולים את הפצועים".

 

"מחזיר אותנו לימים קשים"

עד ראייה לפיגוע, טוביה נייט, סיפר: "הייתי בדרכי ללימודים. ראיתי את הפיצוץ

בתחנת האוטובוס ממרחק של 20 מטר, זה היה פיצוץ אדיר. מעולם לא ראיתי דבר כזה". עד ראייה אחר, דודי, הוסיף: "היה טירוף. אנשים שכבו על הרצפה מדממים, מי שהיה יכול התרחק מהמקום. היתה היסטריה מאוד רצינית".

 

יהונתן שקיבאי, עובר אורח שנסע באזור ונקלע לזירת הפיגוע, תיאר את ההחלטה שמנעה ממנו להיפגע: "רציתי לפנות ימינה, ובדקה ה-90 פניתי שמאלה לחפש חנייה. היה פיצוץ גדול וממש עפתי מההדף. יצאתי מהרכב וראיתי ילד פצוע רץ לכיווני ממתחם בנייני האומה. הוא נפגע ברגליים ובידיים, התיישב על הרצפה ואז שכב. אישה חרדית שהייתה במקום עזרה לו ועוד בחור בא עם חוסם עורקים. זה מחזיר אותנו לימים קשים".

 

מחקירה ראשונית עולה כי המטען הוסתר בתיק סמוך לטלפון ציבורי, ליד תחנת האוטובוס מול בנייני האומה. הפיצוץ אירע בתחנה בעת שאוטובוס קו 74 עבר במקום.

 

בבית החולים הדסה נפתח מרכז מידע טלפוני - שמספרו: 1255122

 

בהכנת הכתבה השתתפו רונן מדזיני, עומרי אפרים ואביאל מגנזי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפיגוע בירושלים, היום
צילום: AP
מומלצים