שתף קטע נבחר

הרצליה: מצוק קרס לאחר שמתרחצים עזבו

אדם שהיה על המצוק הזהיר שתי נשים ושלוש ילדות, שהצטלמו תחתיו. הן עזבו ושניות לאחר מכן קרס המצוק. איש לא נפגע

שוב מפולת כורכר, שלמרבה המזל נגמרה ללא נפגעים: שניות לאחר ששתי נשים ושלוש ילדות הוזהרו ועזבו את המקום, התמוטט בצהריים (שבת) חלק ממצוק הכורכר מעל חוף "סידנא עלי" בהרצליה. העירייה סגרה את האזור למבקרים, מחשש לקריסות נוספות. "שרקתי להם מלמעלה שיזוזו. ואז אירעה המפולת", סיפר עד ראייה.

 

עדכונים שוטפים בפייסבוק של ynet

 

בשעות הצהריים בילו בני משפחה מתחת למצוק הכורכר. הנשים והילדות הצטלמו במקום. באותו הזמן שהה אלכס להב מעל למצוק. "הרגשתי שהולכת להיות מפולת", שיחזר. "היו תזוזות של האדמה. מיד שרקתי בחוזקה על מנת שהמשפחה תברח מהמקום. הן התרחקו, אחרת היה יכול להיות אסון".


אלכס להב הזהיר ומנע אסון (צילום: עידו ארז)

 

כתוצאה מקריסת חלק מהמצוק, הגיע הכורכר שהתמוטט עד לקו המים. על פי עדי ראייה, אחת הילדות נפגעה קלות מאבנים בגבה, אך לא נזקקה לטיפול רפואי. עם זאת, חלק מהציוד איתו הגיעו בני המשפחה נקבר מתחת למפולת. 

 

למקום הוזעקו שוטרי משטרת גלילות, שווידאו כי אין נפגעים. עובדי עיריית הרצליה וכן ראש העיר, יעל גרמן, הגיעו למקום. עובדי העירייה גידרו את האזור והציבו שלטים המרתיעים מפני סכנת מפולת. דחפור שהובא למקום דחף את טונות העפר מהחוף לכיוון המצוק.

 

זה אירוע הקריסה השני החודש. בשבוע שעבר קרס חלק מהמצוק, סמוך לחוף אפולוניה, הנמצא כ-200 מטרים צפונית לחוף "סידנא עלי". חבר מועצת עירייה הרצליה, דרור עזרא, מסיעת הירוקים אמר: "מדובר בסכנה מוחשית למטיילים במקום. היום צפונית למקום המפולת היתה קבוצה של נערים, חברי הצופים, שעורכים פעילות מתחת למצוק. בסוף זה יגמר באסון."

 

לדברי עזרא, כבר זמן רב שהוא מתריע על הסכנה. "פניתי למשרד לאיכות הסביבה.

 הם השיבו כי העירייה צריכה למלא, במקומות המסוכנים שבהם רצועת החוף צרה, חול על מנת להגדיל אותה ועל מנת לחזק את המצוק מלמטה, אך דבר לא נעשה".

 

לפני כשבועיים הסתיימה קריסה של מצוק ללא נפגעים - גם בחוף פלמחים. ההערכה היא כי הגשמים שירדו אז גרמו לצוק לאבד מחוזקו, והביאו בסופו של דבר לקריסתו. בתחילה עלה חשש ללכודים מתחת לחולות, אך בעקבות הסריקות הופרך אותו חשש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקום המפולת
צילום: עידו ארז
מומלצים