שתף קטע נבחר

לידיעת אלי ישי: רוסיה עוברת לשעון קיץ - לתמיד

הלילה יוזזו מחוגי השעון שעה אחת קדימה, אך באוקטובר שעון החורף לא יחזור. הנשיא מדבדב הסביר כי התושבים מתקשים להסתגל לשינויי הזמן

אלי ישי, תראה מה עושים באחת המדינות הקרות בעולם: נשיא רוסיה, דמיטרי מדבדב, הורה בצו כי ארצו תעבור בלילה שבין יום שבת לראשון לשעון קיץ תמידי. מהערכות הקרמלין עולה, כי הצעד אמור להאריך את שעות האור ביום בין 7% ל-17%, בהתאם לאזור הגיאוגרפי.

 

 

הלילה בשעה 2:00 יוזזו מחוגי השעון ברוסיה שעה אחת קדימה והשעה תהיה 3:00. במקום להחזיר את מחוגי השעון לשעון חורף בסוף חודש אוקטובר - כמו בשנה שעברה - יישאר שעון הקיץ גם בחורף.

 

מדבדב הסביר מדוע בארצו לא יהיה עוד שעון חורף ואמר כי הוא הבחין בכך שלתושבים לוקח זמן להתרגל לחילופי השעונים, שגורמים לדבריו למחלות וללחץ מיותר.

 

שעון הקיץ הונהג ברוסיה לראשונה ביולי 1917, כמה חודשים לאחר תום שלטונו של הצאר ניקולאי השני וכמה חודשים לפני עלייתם לשלטון של הקומוניסטים בחודש אוקטובר. באותה שנה, ימי מלחמת העולם הראשונה, הונהג שעון קיץ ברוסיה בין 1 ביולי ל-28 בדצמבר. שעון הקיץ הונהג ברוסיה שוב ב-1981, לאחר שבוטל במדינה 60 שנים קודם לכן. הוא הופעל מהשבוע האחרון של חודש מרס ועד השבוע האחרון של אוקטובר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מדבדב. יפה שעה אחת אחר-כך
צילום: AFP
מומלצים