שתף קטע נבחר

נוח עם שבע דיאגנוזות

במופע "וישב על הספה" מגיעות דמויות מהתנ"ך לסשן אצל הפסיכולוג הלל הזקן. עם נוח, ניצול המבול, הכל הלך בסדר - עד שהלל שאל "מה קרה, מילאת פיך מים?"

האם נוח סבל מהידרופוביה לאחר המבול? ואיך התמודד עשו עם רגשי נחיתות לאחר שיעקב גנב לו את הברכה? ומה יש לנחש המקראי לומר להגנתו? התשובות לשאלות הללו ניתנות בסדרת המופעים "וישב על הספה", שלוקחת את דמויות התנ"ך לסשן על ספת הפסיכולוג.

 

אמש (מוצאי שבת) הושקה באולם עינן במודיעין סדרת המופעים, בהשתתפות הסאטיריקן גיל סלוביק והפסיכולוג ד"ר עמית פכלר. המטפל במופע הוא "הלל הזקן", שמגולם דווקא על-ידי סלוביק, כשפכלר משחק את הדמויות התנ"כיות. 

 

המופע מחולק לשלושה חלקים. החלק הראשון נפתח בקטע תיאטרלי שבו הדמות מגיעה לטיפול ראשון אצל

הלל. לאחר מכן מתקיימת הרצאה דינמית, שבה עולים לדיון הנושאים שהועלו על הבמה, ובחלק האחרון מתקיים קטע תיאטרלי קצר נוסף, שבו חוזרת הדמות לטיפול המשך, תוך הדגשת השינויים שחלו בה בעקבות תובנות הטיפול הקודם.

 

סלוביק, כותב הטור הסאטירי "הלכה פייפן" ב-ynet, החליט לנטוש את מקצועו כעורך דין, ולהתמסר לאהבתו האמיתית - כתיבה הומוריסטית, בין היתר באתר "נוניוז". החיבור בינו לבין פכלר נעשה כאשר השניים נפגשו במסגרת קבוצת לימוד, שהתגבשה סביב שיעורי תנ"ך בעיר מודיעין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוח על הספה?
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים