שתף קטע נבחר

סופית: פוקר טקסס הולדם הוא "משחק אסור"

מורשע בארגון המשחק הפופולרי מחק עתירתו נגד הכרעת הדין ובית המשפט השאיר על כנה את ההחלטה לאסור על ארגון טקסס הולדם לצורכי רווח או זכייה בפרס. העונש: עד שלוש שנות מאסר

לידיעת חובבי הפוקר: המשחק טקסס הולדם אסור וארגון משחק כזה למטרת רווח או זכייה בפרס נחשב לעבירה פלילית. כך נקבע היום סופית (א') בבית המשפט המחוזי בתל אביב. את ההחלטה לאסור על המשחק בתנאים הנוכחיים קיבל בית המשפט המחוזי במסגרת דיון בערעור בסוגיית חוקיותו של משחק הקלפים.

 

 

ביוני 2008 קבעה שופטת בית המשפט השלום בתל אביב, רחל גרינברג, בפסק דין תקדימי כי משחק הקלפים מסוג פוקר טקסס הולדם הוא "משחק אסור", משום משהוא מבוסס יותר על מזל מאשר על יכולת. משמעות ההחלטה שארגון משחק כזה למטרות רווח או זכייה בפרס כלשהו, מהווה עבירה שדינה עד שלוש שנות מאסר. העונש על השתתפות במשחק יכול להגיע לשנה בכלא.  


"עד שלוש שנות מאסר" (צילום: Jupiter)

 

כתוצאה מקביעה זו של השופטת גרינברג, הורשע ערן רוק בארגון משחק טקסס הולדם, לאחר שבין היתר, גם שכר לשם כך דירה במלון שרתון סיטי טאוור ברמת גן. רוק לא קיבל את הכרעת הדין וערער על הרשעתו לבית המשפט המחוזי, שהחזיר את הדיון לבית המשפט השלום, לצורך שמיעת עד מטעמו מומחה לסטטיסטיקה.

 

כחודשיים לאחר מכן, אחרי שמיעת העד המומחה, קבעה השופטת גרינברג שאין בעדותו כדי לשנות את החלטתה, לפיה מדובר ב"משחק אסור".

 

משחק פופולרי

רוק לא ויתר וערער פעם נוספת נגד הרשעתו לבית המשפט המחוזי בטענה שהמשחק טקסס הולדם מבוסס על יכולת ולכן אינו נחשב לאסור. ביום חמישי האחרון, השיבו נציגי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, עורכי הדין ד"ר מאור אבן-חן ועו"ד ערן בנאי, לטענות בערעור.

 

זמן קצר לאחר מכן ולפני שהחל הדיון בנושא, הודיע רוק לבית המשפט על בקשתו למחוק את הערעור. היום קיבלה נשיאת בית המשפט המחוזי דבורה ברלינר את הבקשה למחוק את הערעור והשאירה על כנה את הקביעה, לפיה מדובר ב"משחק אסור".

 

משחק טקסס הולדם נחשב כיום לפופולרי ביותר מבין משחקי הפוקר. בניגוד למשחק הקלאסי, בו כל מתמודד צריך להרכיב את הקומבינציה הכי טובה ("יד") מחמשת הקלפים המחולקים לו, שאיש אינו רואה, בטקסס הולדם מקבל השחקן רק שני קלפים שאותם מותר לו להסתיר וחמישה נוספים הנחשפים לעיני שאר המשתתפים.

 

קביעת בית המשפט, לפיה מדובר ב"משחק אסור" מהווה נדבך משמעותי בפעילות האכיפה המוגברת שמנהלות פרקליטות המדינה ומשטרת ישראל בשנים האחרונות נגד תופעת ההימורים בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים