שתף קטע נבחר

המלצה לאישום: ראש העיר נצרת עילית לקח שוחד

ראש עיר נוסף הולך ומסתבך: המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום נגד שמעון גפסו, בחשד שקיבל שוחד המסתכם במאות אלפי שקלים. הכספים מימנו את מערכת הבחירות שלו ב-2008

תוך פחות מיממה, המלצה שנייה להעמיד לדין ראש עיר בחשד לקבלת שוחד. המשטרה המליצה הבוקר (יום ב') להגיש כתב אישום נגד ראש העיר נצרת עילית, שמעון גפסו, בחשד שקיבל שוחד המסתכם במאות אלפי שקלים, מאז הבחירות לרשויות המקומיות ב-2008. הוא אף חשוד בעבירות מרמה ובהפרת אמונים. רק אתמול נמצאו ראיות להגשת כתב אישום גם נגד ראש העיר פתח-תקווה, יצחק אוחיון, ונגד סגנו, אוריאל בוסו.

 

 

גפסו נחשד עם אחרים בביצוע עבירות שוחד, תיווך בשוחד, מרמה והפרת אמונים. היחידה הארצית לחקירות הונאה, בראשות תת-ניצב זיוה אגמי כהן, ניהלה את החקירה - שהפכה לגלויה לאחר מעצרו של גפסו ב-27 בדצמבר אשתקד. היא נסובה סביב הפעלת שוק "רמלה לוד" במתחם השוק העירוני בנצרת עילית, ובמהלכה נגבו עדויות מבעלי עסקים, מפוליטיקאים ומעובדי עירייה. 


 

גפסו בבית המשפט: "שטויות במיץ" (צילום: בן קלמר)

 

על פי החשד, גפסו קיבל שוחד באופן ישיר ובאמצעות אחרים, וסכומם הגיע לכדי מאות אלפי שקלים. הכספים נועדו למימון מערכת הבחירות שלו לרשות המקומית בשנת 2008 וחלק אחר התקבל לאחר היבחרו לתפקיד. בנוסף לגפסו, התנהלה חקירה גם נגד ראש לשכתו

ועוזרו. 

 

את החקירה ליוותה מראשיתה פרקליטות מחוז צפון, שהייתה שותפה מלאה לכל החומרים שנערמו בתיק. היום החליט ראש אגף החקירות, ניצב יואב סגלוביץ', לחתום על תיק החקירה ולהעבירו לידי הפרקליטות, על מנת שזאת תערוך שימוע לגפסו לפני הגשת כתב האישום.

 

סנגורו של גפסו, עו"ד אבי שי, המשיך להכחיש בשמו של מרשו והדגיש כי ראש העיר כופר בכל החשדות נגדו."העברת התיק לפרקליטות היא צעד צפוי ולא מפתיע. חובתה של המשטרה להעביר את חומר החקירה לגורם המחליט, שהוא הפרקליטות. לאחר שהפרקליטות תבחן את חומר הראיות, אנו מאמינים ומשוכנעים כי התיק ייסגר והפרשה תסתיים בלא כלום", אמר עו"ד שי.

 

לאחר מעצרו, הכחיש גפסו מכל וכל את החשדות המיוחסים לו. "אלו שטויות במיץ עגבניות", אמר ראש עיריית נצרת לפני הדיון בהארכת מעצרו,"אני מרגיש מצוין, ואני ממש לא מופתע מהמעצר. זו לא הפעם הראשונה שאותו אדם שהתלונן מנסה להפליל אנשי ציבור. המשטרה יודעת מה צריך לעשות ואני סומך עליה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גפסו. חשוד בקבלת שוחד במאות אלפי שקלים
צילום: חגי אהרון
מומלצים