שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נס? שירלי נותקה ממכונת ההנשמה ושבה להכרה

  חדשות טובות מבית החולים בילינסון: לאחר שבשעות הבוקר נרשם שיפור לטובה במצבה של שירלי מרדר בת ה-27, עכשיו מדווחים הרופאים כי בשעות האחרונות השתפר המצב עוד יותר, היא נותקה ממכשירי ההחייאה, שבה להכרה ואפילו משוחחת עם בני משפחתה. לעת עתה הוחלט שלא לבצע השתלת כבד

  שיפור נוסף חל במצבה של שירלי מרדר (27), שמצבה התדרדר לאחר שנטלה כדורי נורופן לשיכוך כאבים. לאחר שנרשם שיפור במצבה בשעות הבוקר, הודיעו בשעות האחרונות רופאיה כי מגמת השיפור נמשכת - שירלי נותקה ממכונת ההנשמה, שבה להכרה ואפילו משוחחת עם בני משפחתה ורופאיה. עם זאת - מצבה מוגדר עדיין קשה. בשל מגמת השיפור החליטו הרופאים לעת עתה שלא לבצע השתלת כבד.

   

  ד"ר בעז תדמור, מנהל ביה"ח בילינסון ומומחה לרפואה פנימית, מסר הערב (ג') במסיבת עיתונאים כי שירלי שבה להכרה, וכי חל שיפור נוסף במצבה. היא עדיין מבולבלת אך מדברת עם קרוביה. ד"ר תדמור: "אני קורא לכולם לחתום על כרטיס אדי, ולחשוב שכל תרומה כזו מצילה חיים בצורה הכי מפורשת שאפשר".


  מדברת עם הוריה. שירלי מרדר, שיפור במצבה

   

  "הביולוגיה במקרה הזה כנראה באה לקראתנו" הוסיף ד"ר תדמור, "הכבד שלה מספיק חזק כדי להגיב על ההרעלה הזו והיא התחילה להתאושש. היה סיכון רב בהטסתה של שירלי, והמומחים עשו שיקול שבינתיים מוכיח את עצמו, אני מקווה שהשיפור יימשך אך היא עדיין במצב קריטי וימים יגידו".

   

  הכבד שאמור היה להיות מושתל בגופה של שירלי הועבר לחולה אחר העובר בשעות אלה השתלה. ד"ר תדמור הוסיף כי אם תחול הידרדרות נוספת במצבה של שירלי, נושא השתלת הכבד יעלה שוב לדיון, אולם לעת עתה אין כוונה לבצע בה השתלה.

   

 1. דרמה בנתב"ג: לפני ההמראה נמצא כבד לשירלי  
 2. מחזיקים אצבעות: שירלי בדרכה לצרפת
 3. התרופות ללא מרשם שיכולות להרוג אותך
 4. שירלי תוטס לצרפת בניסיון למצוא כבד מתאים

   

  תחילה טופלה שירלי במכשיר MARS, מעין כבד מלאכותי המשמש תחליף זמני לתפקוד הכבד ומסלק את הרעלנים שאותם אמור הכבד האנושי לסלק. כאמור הלילה טופלה שירלי באופן אינטנסיבי בעירויי תרופות שנועדו לייצב את לחץ

  הדם ומערכת הקרישה בגופה. בתוך כך טופלה בפלסמפרזיס, מעין מכשיר דיאליזה המסלק את הנוגדנים שעלולים לתקוף את הכבד החדש במידה ויושתל בגופה. נכון לשעה זו, עדיין לא ברור האם הכבד שנמצא עדיין מתאים להשתלה, והתשובה לכך תינתן בשעות הקרובות.

 5.  

  הבוקר נמצא שיפור בבדיקות הדם שעברה, ושיפור בתפקודי המוח שעדיין נבדקים בשלב זה. "יש שיפור שנותן חלון הזדמנויות לא להיכנס להשתלת כבד תחת לחץ בלתי אפשרי" אמר ל-ynet הבוקר ד"ר בעז תדמור, מנהל בית החולים בילינסון, מומחה לרפואה פנימית, "השתלת כבד במצב לא יציב הוא בר משמעויות כבדות מאוד לנערה צעירה". 


 6.  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים