שתף קטע נבחר

הרווח הנקי של לאומי ב-2010: 2.37 מיליארד ש'

הבנק פרסם את דו"חותיו הכספיים לשנת 2010 מהם עולה כי הרווח הנקי זינק ב 18% בהשוואה לשנת 2009. הכנסות הבנק מעמלות: 3.7 מיליארד שקל. שכרה של המנכ"ל, גליה מאור: 8.5 מיליון שקל. יו"ר הבנק: מדיניות השכר בבנק לאומי היא צנועה ביחס למה שאנחנו רואים בבנקים אחרים

בנק לאומי דיווח הבוקר (ד') על תוצאותיו הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2010. הרווח הנקי עמד על 2.378 מיליארד שקל , עלייה של כ-18% בהשוואה ל-2009. ברבעון הרביעי עמד הרווח הנקי על 519 מיליון שקל, ירידה של כ-5% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

 

  • הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

 

סך העמולת שגבה הבנק עמד במהלך שנת 2010 על 3.7 מיליארד שקל, תוספת של 200 מיליון שקל בהשוואה לסך העמלות שנגבו בשנת 2009.

 

הרווח מפעולות מימון עמד על 7.43 מיליארד שקל. התשואה על ההון ב-2010 עמדה על 10.3%.

 

עלות שכרה של מנכ"ל הבנק גליה מאור הסתכמה ב-8.5 מיליון שקל, מזה שכר והפרשות סוציאליות בגובה כ-4 מיליון שקל ועוד 4.5 מיליון שקל בונוס. עלות שכרו של היו"ר, דוד ברודט עמדה על 3.9 מיליון שקל. הבנק הודיע על חלוקת דיוידנד בסך של 400 מיליון שקל.

 

יו"ר הבנק, דוד ברודט, התייחס לשכר הבכירים ואמר: "המשכורת בבנק לאומי היא צנועה ביחס למה שאנחנו רואים בבנקים אחרים וחברות ציבוריות אחרות. זה נובע ממבנה הבעלות שלנו, אין גרעין שליטה ובעלים, אין אופציות בתגמול המנהלים שזה המרכיב העיקרי בשנים האחרונות. המנכלית וחברי ההנהלה עושים עבודה שבמקום אחר היו מקבלים עליה הרבה יותר".

 

ברודט התייחס גם לתהליך הפרטת הבנק ואמר: "לעת הזו יש לצפות מהמערכת הבנקאית לתשואת רווח נקי חד ספרתית גבוהה עד דו ספרתית נמוכה. על פעילותו של לאומי ישפיע גם סיום תהליך הפרטתו. חקיקת מראני עשויה להעניק לנו את הוודאות הרצויה מבחינת ממשל תאגידי, ואולם לטווח ארוך אני סבור שלבנק עדיף שייווצר גרעין שליטה חזק ומוגדר".

 

מנכ"לית בנק לאומי גליה מאור ציינה כי "אני שמחה שגם בשנת 2010 נמשך השיפור בפעילות העסקית וברווחי הקבוצה. שיפור זה מבטא את היישום המוצלח של האסטרטגיה ארוכת הטווח שלנו: להיות הבנק הרווחי בישראל לאורך זמן".

 

אתמול זינקו מניות הבנקים בחדות אחרי שבנק ישראל העלה את הריבית ב-0.5%. בשוק העריכו כי בעוד העלאת הריבית לא טובה לחברות הבורסאיות עקב העלייה בעלויות המימון, העלאת הריבית מסייעת לבנקים להגדיל את רווחי המימון שלהם.

 

בניגוד לאנליסטים אחרים שהעריכו כי בנק לאומי יציג ברבעון הרביעי רווח נקי של יותר מ-600 מיליון שקל, האנליסט דן הרוורד מדויטשה בנק צפה כי הבנק הגדול במדינה יציג רווח נקי של 502 מיליון שקל בלבד - ירידה של 8% בהשוואה לרבעון הרביעי ב-2009. הרוורד מעריך כי לאומי יכריז על דיבידנד בשיעור של 50% מהרווח הנקי ברבעון הרביעי.

 

בהכנת הידיעה השתתף שהם לוי, "כלכליסט"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים