שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תוצאות המפקד בהודו: 1.21 מיליארד תושבים
  מיליוני מתנדבים פשטו על כל עיר וכפר במדינת הענק, ספרו את התושבים, צילמו אותם ואספו טביעות אצבע. כעת הגיעו התוצאות: אוכלוסיית הודו מהווה 17% מאוכלוסיית העולם. הריבוי הטבעי קטן, אך הודו עדיין במסלול בטוח לעקוף את סין

  1.21 מיליארד - זהו האומדן החדש של מספר התושבים בהודו ב-2011, כפי שעולה ממפקד האוכלוסין שנערך במדינה שתוצאותיו פורסמו הבוקר (יום ה'). כחלק מהמפקד, שבו השתתפו 2.5 מיליון מתנדבים, נבנה מאגר מידע עצום הכולל תמונות וטביעות אצבע לכל תושב מעל גיל 15. עלות המפקד נאמדת ב-1.3 מיליארד דולר. תהליך עיבוד הנתונים צפוי להימשך עוד כשנה.

   

  בהודעה שפרסמה נציבות האוכלוסין נמסר כי הנתונים שהתקבלו מעידים על עלייה של 17.6 אחוז (181 מיליון) במספר התושבים בהודו מאז המפקד שנערך ב-2001. עוד עולה מהמפקד כי הודו מחזיקה כיום בנתח של 17 אחוז מאוכלוסיית העולם, אך קצב גדילתה נמצאה במגמת ירידה.

   

  נתון מעניין אחר הוא המשך ההקצנה ביחס שבין המינים. מתוצאות המפקד עולה כי על כל 1,000 בנים מתחת לגיל 6 ישנן 914 בנות. זאת, לעומת 927 בנות לפני עשר שנים. הירידה המוסברת בהעדפה המובהקת בהודו לבנים ככוח עבודה ורווחה כלכלית. שיעור יודעי קרוא וכתוב בגילאי 7 ומעלה עומד על 74 אחוז, לעומת 65 אחוז במפקד הקודם. 

    

  מתחזית דמוגרפית שפורסמה בארה"ב בדצמבר אשתקד עולה כי הודו נמצאת בדרך הבטוחה לעקוף את סין עד שנת 2025 ולהפוך למדינה המאוכלסת ביותר בעולם. על-פי ההערכות האמריקניות, בתוך 14 שנה תגיע אוכלוסיית הודו ל-1.4 מיליארד.

   

  את "העקיפה ההודית" ניתן לייחס למדיניות "ילד אחד במשפחה" בסין, הגורמת לכך שאישה סינית יולדת בממוצע 1.5 ילדים במהלך חייה. לעומתה, האישה ההודית יולדת 2.7 ילדים בממוצע. המדיניות הסינית צפויה להביא כבר בשנים הקרובות לצמצום הדרגתי בכוח העבודה ולעלייה משמעותית במספר הגמלאים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ילדים בהודו. כמה ילדים הם יביאו?
  צילום: קיי צ'רנוש, מחלקת המדינה האמריקנית
  מומלצים