שתף קטע נבחר

טירקל אישר את מינוי ניצב פרנקו לנציב שב"ס

הוועדה למינוי בכירים הודיעה לשר לביטחון פנים שהיא מאשרת את מינויו של ניצב אהרון פרנקו לתפקיד

פרשת מינוי נציב שירות בתי הסוהר נגמרה הערב (שבת) עם החלטת ועדת טירקל למינוי בכירים לאשר את מינויו של ניצב אהרון פרנקו לתפקיד. כך נודע ל-ynet. הוועדה הודיעה לשר לביטחון פנים, יצחק אהרנוביץ', כי היא מאשרת את המינוי ומחר צפוי השר להביא את המינוי לאישור בפני חברי הממשלה.

 

טירקל קבע בשבוע שעבר כי יש סימני שאלה סביב האפשרות שגורמים עבריינים ינסו להגיע אל גונדר אלי גביזון או אל קרוביו בדרכים שלא כחוק. כך עולה מחוות דעת שהעביר היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לשר לביטחון פנים.

 

 

בהקשר זה ציין וינשטיין כי גם תשאול שעבר גביזון וגם בדיקת הפוליגרף לא הסירו את העננה מעל לראשו: "הסברים שונים לשאלות פשוטות - האם קיבלת פניות בעניין תנאי כליאה מקרובים או מקורבים והאם טיפלת בנושא בעקבות פניות אלה - מצביעים לכאורה על סתירה עובדתית בין ההתייחסויות השונות של המועמד לסוגייה זו".

 

גביזון לא ויתר ועתר לבג"ץ נגד פסילת מינויו. הוא טען כי "התלונות ריקות מתוכן. לא נמצא ולו בדל ראייה או טענה שיש בהן כדי להטיל בו דופי". בג"ץ הורה למדינה להשיב לטענות עד יום שני והדיון הראשון אמור להתקיים בהמשך השבוע.

 

לעתירה הצטרפה גם אשתו של אלי גביזון, שדחתה "בשאט נפש כל רכילות שמנסה לפגוע בבעלי ומונעת ממנו בכל דרך אפשרית לזכות בתפקיד הנכסף". חלק מהטענות נגד הגונדר עסקו במערכת יחסים שניהל לכאורה עם פקודתו. "אני מצהירה ומדגישה שבעלי לא עזב את הבית והכל תקין במשפחתי", כתבה אשתו במכתב שנלווה לעתירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טירקל אישר
צילום: גיל יוחנן
יש נציב שב"ס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים