שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הממשלה שואלת: רוצים את Street View בארץ?
  לראשונה בישראל: הממשלה פונה אליכם ומבקשת את עזרתכם בקבלת החלטה דרך אתר שיתוף הציבור. שירות צילום הרחובות של גוגל צפוי להגיע לישראל בקרוב, וצוות השרים שבוחן את העניין מזמין אתכם להצביע ולהשפיע

  << שיחקנו בנינטנדו 3DS

   

  האם הייתם מסכימים שגוגל תצלם את הרחוב שלכם, על אף הפגיעה הפוטנציאלית בפרטיות? גוגל מעוניינת להשיק את Street View, שירות צילום הרחובות שלה גם בישראל. ממשלת ישראל מבצעת עבודת מטה בנושא, ועתה פונה אליכם בנושא באתר שיתוף הציבור. תגובותיכם יסייעו לצוות השרים שהופקד על הנושא לקבל החלטה סופית.

   

  זוהי הפעם הראשונה בה פונה ממשלת ישראל לציבור ומבקשת את השתתפותו בדיון באופן מקוון לצורך גיבוש החלטה. בעבר, שותף הציבור בקבלת החלטה (בנושא

  הרפורמה בתקנות הבניה), אולם תגובות הציבור לא השפיעו על ההחלטה בפועל, שכן הגיעו רק לאחר תום הדיונים.

   

  את המהלך יזם השר מיכאל איתן. "בעידן האינטרנט וטכנולוגיית המידע הממשלים הדמוקרטיים מחוייבים להשתמש באמצעים הטכנולוגיים כדי לחזק את העקרונות הדמוקרטיים של שקיפות, שיתוף ציבור, דיווחיות ואחריותיות. המהלך הזה הוא עוד צעד קטן ומאפשר לציבור לשקול יתרונות וחסרונות של מהלך שיש בו מידה מסוימת של פגיעה בפרטיות מול יתרונות בתחומים שונים", אמר.

   

  בעד ונגד

  גוגל סטריט וויו הוא שירות צילום רחובות מתקדם שמיפה יותר משלושים מדינות. ניידות הצילום של גוגל מסתובבות ברחבי העולם ומצלמות תמונות בגובה הרחוב, שמשולבות לאחר מכן במודל תלת ממדי. למה זה טוב? כי כך תוכלו לטייל במקומות שונים אונליין, לתכנן טיולים וללמוד על מקומות רחוקים. בנוסף, היכולת לטייל בישראל ברשת עשויה לעורר את סקרנותם של גולשים מרחבי העולם ולעודד תיירות.

   

  אבל סטריט וויו זיכה את גוגל בהאשמות ותביעות רבות, משום שלשירות הועלו בעבר תמונות מביכות של עוברי אורח, תמונות גרוטסקיות של גופות, ועוד. בנוסף, במאי 2010 התגלה שניידות הצילום גם אספו מידע מרשתות WiFi פתוחות – קבצים, מיילים ועוד. גוגל עודנה נחקרת על כך ואף הואשמה בפלילים בצרפת.

   

  לפי גוגל, הדבר ארע בטעות, בשל תקלה במערכת המצלמות – שתוקנה מאז. מצלמות צילום הרחובות של גוגל בוששו לעלות ארצה בגלל אילוצי ביטחון שדה של מערכת הביטחון, בנוסף לסוגיית הפרטיות.

   

  גם אתם משתתפים בהחלטה

  צוות שרים בראשות סגן ראש הממשלה, השר דן מרידור, בוחן בימים אלה את הנושא ומנסה לקבוע אם אכן תורשה גוגל לצלם את רחובות ישראל – ובאילו מגבלות. ההיבטים הבטחוניים נבדקו, והוחלט שגוגל לא תפגע בביטחון השדה. עם זאת – סוגיית הפרטיות נותרה תלויה באוויר.

   

  יו"ר צוות השרים הסמיך את השר מיכאל איתן להציג את הסוגיה בפני הציבור, לפני שיוחלט סופית על אישור צילום הרחובות. זו ההזדמנות שלכם למתוח ביקורת, לחוות דעה ולשתף את צוות השרים בתחושותיכם.

   

  בואו להצביע ולהשפיע באתר שיתוף הציבור

   

  בעקבות האייפד הגנוב - התחקיר המלא >>

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים